artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Wydajne i wytrzymałe odkurzacze Makita poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami

Odkurzanie nie jest szczególnie przyjemnym zadaniem. W końcu to ciężka praca, która wymaga regularnego schylania się oraz sięgania w trudnodostępne miejsca. Dlatego też warto ją sobie maksymalnie ułatwić i wyposażyć się w dobrej klasy sprzęt – najlepiej nowoczesne odkurzacze Makita. Ich wydajne silniki oraz zaawansowane systemy filtracyjne pozwolą szybko rozprawić się nawet z najbardziej uporczywymi zanieczyszczeniami, chroniąc jednocześnie przed wdychaniem pyłków wzbijających się w powietrze.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz Makita?

Odkurzacze Makita to jeden z ważniejszych segmentów sprzętu japońskiego potentata rynku elektronarzędzi budowlanych. Urządzenia te charakteryzują się przede wszystkim doskonale przemyślaną konstrukcją, która odpowiada na specyficzne potrzeby zgłaszane przez profesjonalistów oraz użytkowników domowych.

Doskonałym tego przykładem są zaawansowane systemy filtracyjne stosowane w przemysłowych odkurzaczach Makita. Umożliwiają one wyłapywanie pyłków, a także nawet najdrobniejszych cząsteczek brudu, dzięki czemu duża część sprzętów japońskiego producenta zdobywa certyfikację zgodną z wymogami Unii Europejskiej.

Konkretnie jest to norma EN 60335-2-69, która gwarantuje, że odkurzacze Makita w zależności od zastosowanego w nich systemu filtrującego mogą wyłapać nawet do 99,995% potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek. Dzięki temu sprzęty te mogą być bez obaw wykorzystywane nie tylko do uprzątania resztek budowlanych oraz drobnych zabrudzeń, lecz także szkodliwych lub wprost rakotwórczych substancji pokroju azbestu. Jednak skuteczność usuwania niebezpiecznych cząsteczek, to niejedyne zalety układów filtrujących, które można spotkać w odkurzaczach Makita.

Te rozwiązania pozwalają także na bardzo efektywną wstępną separację drobnych pyłków. W zależności od wybranego modelu odkurzacze Makita mogą być wyposażone w filtry z ręcznym otrzepywaczem lub zintegrowanym systemem automatycznego otrzepywania. Umożliwia to stosowanie odkurzaczy Makita do odpylania szlifierek do gładzi typu „żyrafa”, bez ryzyka uszkodzenia ich silnika lub zapchnięcia się układu filtrującego.

Odkurzacze Makita mogą też pracować na mokro. To świetnie predysponuje je do usuwania wylanych płynów lub resztek wilgotnego gruzu budowlanego, co czyni je świetnym wyborem dla profesjonalnych ekip remontowych oraz osób dbających o utrzymanie porządku i higieny na terenie przedsiębiorstw, placówek usługowych oraz zakładów produkcyjnych.

Większość produktów japońskiego potentata jest zasilana sieciowo, jednak obecnie coraz większa część odkurzaczy Makita zaczyna być sprzedawana w wersji bezprzewodowej. Do ich zasilania wykorzystywane są zaawansowane akumulatory o dużej wydajności energetycznej. Pozwala to na uzyskiwanie mocy porównywalnej z modelami sieciowymi, jednocześnie zapewniając niczym nieograniczoną swobodę pracy.

Odkurzacze akumulatorowe Makita są szczególnie cenione za swoją mobilność i wygodę użytkowania, jednocześnie całkowicie eliminując ograniczenia związane z koniecznością dostępu do stałego źródła zasilania. Co więcej, dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-jonowych o wysokiej pojemności, mogą one pracować przez długi czas na jednym naładowaniu.

Niektóre modele, takie jak powszechnie lubiany przez fachowców odkurzacz Makita DVC157LZX6 są także wyposażone w technologię AWS (Auto-start Wireless System), która paruje odkurzacz z kompatybilnymi elektronarzędziami japońskiego producenta, a następnie automatycznie załącza system ssący. Jest to szczególnie przydatne podczas czynności budowlanych oraz remontowych przy użyciu młotowiertarek SDS Plus, pozwalając na praktycznie bezpyłową pracę.

Legendarna niezawodność japońskich odkurzaczy Makita

https://domitech.pl/product-pol-2416-Odkurzacz-Makita-VC3011L.html

Jedną z największych zalet odkurzaczy Makita jest ich trwałość oraz wysoka żywotność. Do produkcji tych sprzętów wykorzystuje się wysokiej klasy materiały, które dzielnie stawiają czoła nawet najtrudniejszym warunkom panującym na placach budowy. Dzięki temu odkurzacze Makita bardzo dobrze radzą sobie w warunkach podwyższonego zapylenia, a także mężnie znoszą przypadkowe uderzenia i upadki z niewielkiej wysokości.

Odkurzacze Makita przechodzą też wnikliwą kontrolę jakości, której zadaniem jest wyeliminowanie wszelkich potencjalnych wad fabrycznych. Na tym etapie sprawdza się między innymi poprawność spasowania elementów obudowy, działanie poszczególnych funkcji, szczelność układów ssących, a także nasmarowanie ruchomych elementów. Wszystkie odkurzacze Makita, które pomyślnie przejdą proces kontroli jakości, są następnie pakowane i dostarczane do autoryzowanych dealerów sprzętu budowlanego.

Wysoka wydajność odkurzaczy Makita pozwoli uporać się praktycznie z każdym zabrudzeniem

Wysoka wydajność oraz skuteczność systemu ssącego to kolejne cechy, które wyróżniają odkurzacze Makita na tle ich konkurencji. Do napędzania potężnych turbin wykorzystywane są wydajne silniki elektryczne, umożliwiając tym samym generowanie niezwykle wysokiego podciśnienia. W efekcie odkurzacz Makita może wciągać nie tylko drobne pyłki oraz trociny, lecz także świetnie poradzi sobie z małym gruzem budowlanym oraz rozlanymi płynami.

Ułatwia to utrzymanie porządku na placu budowy oraz w zakładach stolarskich, a także chroni zdrowie przebywających tam pracowników przed szkodliwym wpływem pyłów na górne drogi oddechowe. Z kolei w warsztatach oraz serwisach samochodowych odkurzacze Makita pomagają w utrzymaniu czystości stanowisk roboczych, co przyczynia się do efektywniejszej pracy.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki