SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

Jazzowa Brodnica – Andrzej Gondek Trio

Zapraszamy na kolejny koncert muzyki jazzowej w ramach projektu „Jazzowa Brodnica”. Tym razem 24 lutego o godzinie 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brodnicy wystąpi Andrzej Gondek Trio. Bilety dostępne są na stronie https://tiny.pl/wlh71 oraz w siedzibie szkoły muzycznej. Rezerwacji dokonać można telefonicznie pod nr tel. 509 395 420.

Organizatorem cyklu koncertów "Jazzowa Brodnica" jest Stowarzyszenie Muzyczne "Śląski Jazz Club" oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, współorganizatorem Urząd Miejski w Brodnicy, który projekt dofinansował.


ANDRZEJ GONDEK TRIO tworzą wyjątkowi ludzie, mistrzowie swoich instrumentów, którzy z inicjatywy gitarzysty zawiązali trio i zaczęli grać w większości autorski materiał jazzowy z dużymi wpływami bluesa, funku, rocka and rock’n’rolla. Ich wspólne brzmienie to niezwykła ekspresja muzyczno-sceniczna, to dźwięki pełne zaangażowania i rozmachu, które tworzą niebywałą, harmonijną całość. Na koncertach zabierają słuchaczy w swoją pełną pasji, muzyczną podróż, wyzwalając mnóstwo wspaniałej energii, której nie brakuje zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Muzyczne wojaże z tym właśnie TRIO na długo zostaną w Waszej pamięci.


ANDRZEJ GONDEK – gitarzysta, kompozytor poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych. Jego oryginalne i osobiste brzmienie cechuje duża dynamika, drapieżność, a jednocześnie wrażliwość. Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, m.in. Terence Blanchard, Frank Mc Comb, Karren Edwards, Eric Allen, Liz Rosa Andre Washington, Raashan Ahmad, Dana Hawkins, Josh Lawrence, Jacques Sequin, Mark Preston oraz Adam Bałdych, Anna Serafińska, Michał Urbaniak, Paweł Tomaszewski, Beata Przybytek, Kinga Głyk oraz wielu innych. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich prowadzonych przez gwiazdy muzyki jazzowej takich jak Scott Henderson, Dean Brown, Jerry Bergonzie, Dave Libman. Koncertował na festiwalach w Polsce i w Europie m.in. Jazz Jamboree, Silesian Jazz Festival, „Jazz na Kresach”, Alfa Jazz, Algier Jazz, Hilden, JazzTage. Jako sideman pojawia się na ponad 20 płytach studyjnych i live w towarzystwie czołowych polskich i zagranicznych muzyków.


SŁAWOMIR KURKIEWICZ - polski kontrabasista najbardziej znany z ponad 23 letniej współpracy z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą Michałem Miśkiewiczem, z którymi współtworzy monolityczne Trio, uznawane za jedną z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia. Wieloletnia kooperacja Trio z Tomaszem Stańko oraz często podkreślane przez krytykę i publiczność telepatyczne porozumienie między muzykami pozwoliło Sławomirowi Kurkiewiczowi rozwinąć osobisty i rozpoznawalny styl, nacechowany rytmicznością, liryzmem i “przekorą”. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym czasie koncertował już i nagrywał z Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem i Janem “Ptaszynem” Wróblewskim. Od 2001 jest związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem. Występował również obok takich artystów jak Charles Lloyd, Dino Saluzzi, John Surman, Joe Lovano, David Virelles, Joey Baron, Craig Taborn, Lee Konitz, Billy Harper, Marilyn Mazur, Zohar Fresco, Anders Jormin, Marcus Miller, Adam Pierończyk i wielu innych


SEBASTIAN KUCHCZYNSKI - Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Berklee College of Music w Bostonie. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA. Perkusista, Kompozytor, Aranżer. Nagrał ponad trzydzieści płyt z polskimi i zagranicznymi artystami jako członek grupy lub sideman. Nagrał piosenkę "Minuty" zespołu hip-hopowego Stare Miasto, która pojawiła się na płycie "Albo Inaczej" Alkopoligami. Razem z gitarzystą Alexem Hutchingsem nagrał płytę "Tear The Roof Off" zespołu Schmidt Electric. Nagrana płyta "All Around": Oli Trzaska otrzymała nominację do nagrody fonograficznej Fryderyk w kategorii "fonograficzny jazzowy debiut". Jest laureatem głównej nagrody na "XXXIII Getxo International Jazz Festival Contest" w Hiszpanii. Zdobywca nagrody. Grand Prix na Zadymce Jazzowej w Bielsko-Biała w 2008 r. oraz Grand Prix na Junior Jazz w 2008 r. w Usti nad Labem, Czech Republic. Zaaranżowany na Big Band utwór "Passion" Zbigniewa Seiferta, który został zaprezentowany na inauguracyjnym koncercie VIII Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. Koncertuje min. z zespołem soulowo-hip-hopowych założonym przez Michała Wróblewskiego "Radiostatik" w którym śpiewa Andre Washington, który na co dzień współpracuje z Beyonce czy Aretha'ą Franklin oraz Raashan Ahmad - raper z LA. Koncertuje z kwartetem "Biotone" założonym przez Michała Tomaszczyka, w którym to udziela się kompozytorsko.Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts