SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

Brodnica w projekcie RELIHE Interreg Europe

Gmina Miasta Brodnicy jako jedyna gmina w Polsce uczestniczyła wraz z Urzędem Marszałkowskim w pierwszym spotkaniu otwierającym projekt RELIHE Interreg Europe.

REliHE to projekt realizowany w ramach Programu Interreg Europa, polegający na wzajemnej wymianie doświadczeń oraz ukazaniu możliwości ponownego wykorzystania, a także nadaniu nowych funkcji starym budynkom zabytkowym, opuszczonym obiektom dziedzictwa religijnego państw Europy.

Spotkanie odbyło się od 9 do 10 kwietnia w Turynie. Pierwszego dnia uczestnicy projektu uczestniczyli w wykładach w Zamku Valentino, siedzibie Wydziału Architektury Uniwersytetu w Turynie, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, skrywającego w swoich wnętrzach prawdziwe bogactwo naukowe i kulturowe.

Kolejnego dnia odbyła się wizyta studyjna w mieście Pavia, w którym uczestnicy projektu mogli poznać dobre praktyki ponownego wykorzystania przestrzeni historycznych, zapewniając ich ciągłe znaczenie i zachowanie zabytkowej architektury.

W spotkaniu udział wzięli m. in. przedstawiciele takich państw jak: Hiszpania, Włochy, Holandia, Niemcy, Polska, Czechy, Łotwa.

Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts