SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

Szukają swoich „ofiar" w sieci

Oszuści nie próżnują. Niemal codziennie przestrzegamy i przybliżamy metody ich działania. Przestępcy, aby wyłudzić pieniądze, wykorzystują często portale sprzedażowe oraz komunikatory internetowe, bo to właśnie na nich najczęściej złodzieje szukają swoich „ofiar".

W tym tygodniu kilkoro mieszkańców powiatu brodnickiego zostało oszukanych na portalach internetowych. Policjanci z brodnickiej komendy prowadzą dochodzenia w tej sprawie.

Do opisywanych oszustw dochodzi na portalach aukcyjnych dotyczących zakupu odzieży. Pokrzywdzeni wystawiali swoją odzież na sprzedaż na portalu internetowym. Gdy znalazł się kupiec, to sprzedający się ucieszyli, że zarobią pieniądze. Lecz tym razem było zupełnie inaczej, ponieważ sprzedali odzież, a przy okazji ich konto opustoszało. Kupujący wysyłali link sprzedającemu, aby ten „ klikając" w niego zalogował się na stronę bankowości elektronicznej, ponieważ tam czekały już na niego pieniądze i tylko w ten sposób będzie mógł je „pobrać" na swoje konto.

„Klikając" w link tak naprawdę pokrzywdzeni logowali się na fałszywe konto bankowe, gdzie podczas logowania wpisywali swój login i hasło do prawdziwego konta bankowego. W ten oto sposób oszuści zdobyli dane do zalogowania się na prawdziwe konto pokrzywdzonych, skąd za pomocą bliku przelali środki pieniężne. 

Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie udostępniać haseł, loginów, numeru karty płatniczej ani kodu CVV, ponieważ po uzyskaniu tych danych można je wykorzystać celem wypłaty pieniędzy z konta. Przed dokonywaniem zakupów w sieci internet zapoznajmy się szczegółowo z regulaminem serwisów, z których korzystamy, sposobu dokonywania tam zakupów, a także informacji dotyczących siedziby firmy, w której planujemy zrobić zakup.

BĄDŹMY OSTROŻNI W „SIECI".

Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts