artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Piec elektryczny jako przyszłość ogrzewania!

W ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie budzi temat ogrzewania. Można zauważyć stale rosnąca wiedzę wśród społeczeństwa w tym zakresie. Powoli niegdyś popularne "kopciuchy" odchodzą w zapomnienie. Stają się skutecznie zastępowane przez nowoczesne pompy ciepła, czy też piece elektryczne. Do niedawna większość metod ogrzewania domu postrzegane były jako drogie, a tym samym nieopłacalne. Obecnie zminimalizowanie kosztów stało się możliwe, dzięki wykorzystaniu nieustannie rozwijającej się technologii. Zatem — czy warto się teraz zaopatrzyć w ogrzewanie elektryczne, czy lepiej pozostać przy tradycyjnych sposobach?

Piec elektryczny, jako jeden ze sposobów ogrzewania domu

Kwestia ogrzewania jest poruszana praktycznie już na etapie projektowania domu. Bierze się pod uwagę zarówno koszty inwestycyjne, jak i wynikające z późniejszej eksploatacji, gdyż wymianę całego ogrzewania z pewnością nie robi się za często. Współczesne budownictwo zakłada instalację centralnego ogrzewania. Znaczna część inwestorów wybiera kocioł, który jest zasilany przy pomocy paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, jednakże coraz większa grupa wybiera ich alternatywę, czyli piec elektryczny. Producent kotłów elektrycznych podkreśla wygodę użytkowania, ponieważ nie ma potrzeby przygotowywania opału. Jest to ogromna zaleta dla osób niemających dostatecznej ilości czasu na przygotowanie opału do sezonu grzewczego bądź miejsca do jego przechowywania.

Jak działa piec elektryczny?

Dobrej jakości kocioł elektryczny zawiera obudowę, w której przechowywane są grzałki elektryczne, mające za zadanie podgrzewać wodę, a także kilka innych elementów takich jak: pompy obiegowe, elementy podłączeniowe, system sterowania wraz z zaworami bezpieczeństwa i naczyniami wzbiorczymi. Wyżej wymienione grzałki podnoszą temperaturę wody zasilającą instalację grzewczą lub wymiennik ciepłej wody użytkowej. W sposobie działania pieca elektrycznego wykorzystywana jest odmienna zasada indukcji elektromagnetycznej i prądów wirowych.

Rodzaje pieców elektrycznych

Producent kotłów elektrycznych w swoim sklepie posiada w sprzedaży kilka rodzai pieców. Można do nich zaliczyć:

Kocioł jednofunkcyjny — przeznaczony tylko do ogrzewania krążącej instalacji wody. Niezbędne jest użycie wody użytkowej i zakup zasobnika.

Kocioł dwufunkcyjny — ogrzewa pomieszczenia oraz wodę użytkową. Zasobnik c.w.u. montowany jest jako urządzenie stojące.

Kocioł akumulacyjny — spora pojemność cieplna. Działa w cyklach ładowania i rozładowania. Konieczne jest wyposażenie w grzałki elektryczne, które są otoczone bloczkami gromadzącymi ciepło.

Gdzie można zakupić kocioł elektryczny?

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów internetowych oraz stacjonarnych, ale nie każdy posiada wszystkie powyższe rodzaje kotłów grzewczych. Największy wybór można znaleźć na stronie https://www.elterm.pl/. Widnieją tam produkty w zdecydowanie wysokiej jakości!

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki