artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Montaż ogrodzenia z paneli i siatki. Jakie akcesoria będą niezbędne?

Kiedy planujesz ogrodzenie wokół domu czy działki, w pierwszej kolejności kupujesz panele ogrodzeniowe lub siatkę. Musisz dokładnie zaprojektować przebieg przyszłej bariery i obliczyć jej długość, a następnie zamówić odpowiednią liczbę przęseł czy metrów bieżących siatki. Nie zamontujesz jednak ogrodzenia bez odpowiednich akcesoriów. Sprawdź, co będzie niezbędne do montażu ogrodzenia z paneli, a co przy płocie z siatki.

Akcesoria do montażu paneli ogrodzeniowych

Panele ogrodzeniowe montuje się na słupkach, które należy wcześniej zabetonować w ziemi. Odległość między kolejnymi słupkami powinna być nieco większa niż długość przęsła i uwzględniać kilka centymetrów na obejmy, czyli najważniejsze akcesoria montażowe do paneli.

Jak sama nazwa wskazuje, te elementy obejmują słupek. Jednocześnie łączą sąsiadujące ze sobą panele ogrodzeniowe. Przęsło wkłada się w wystający element obejmy i skręca nierdzewną śrubą, najlepiej ze zrywalnymi nakrętkami.

Do montażu ogrodzenia będą potrzebne trzy rodzaje obejm. Do pierwszego i ostatniego słupka panele mocuje się za pomocą obejm startowych, z wypustką na śrubę z tylko jednej strony. Na kolejnych słupkach montuje się obejmy pośrednie, z równoległymi wypustkami po obu stronach. Na słupkach narożnych miejsca na śruby są zaś ustawione prostopadle - to obejmy narożne. Wszystkie rodzaje tych akcesoriów znajdziesz na https://www.siatkopol-sklep.pl/category/obejmy-do-paneli-ogrodzeniowych.

Liczba obejm potrzebnych do montażu zależy oczywiście od liczby paneli w ogrodzeniu. Dobierz ją jednak także do wysokości przęsła. Do 170 centymetrów wystarczą po dwie, przy wyższych zdecyduj się na “złapanie” paneli w trzech miejscach. 

Akcesoria do montażu siatki ogrodzeniowej

Przy ogrodzeniach z siatki można wykorzystać słupki betonowane, ale - przy siatce leśnej - także wkopywane w ziemię. Zdecydowanie bardziej stabilne będą jednak te pierwsze.

I to właśnie przy nich będzie potrzeba nieco więcej akcesoriów montażowych. Kluczowy będzie bowiem odpowiedni naciąg siatki. Zadba o niego drut naciągowy. Przy słupku początkowym i końcowym montuje się więc napinacze. Najprostsze to śruby oczkowe M-8 lub M-10, które trzeba wkręcić do słupków. Przy niższych ogrodzeniach wystarczą po dwa napinacze, przy wyższych przydadzą się po trzy - wtedy do naciągu warto bowiem wykorzystać aż trzy druty.

Na słupkach pośrednich za stabilizację drutów naciągowych będą odpowiadać przelotki. Najlepiej sprawdzają się przelotki z wkrętem lub bolcem. Ta druga opcja wymaga jednak wcześniejszego wywiercenia otworów w słupkach. Wszystkie najważniejsze akcesoria do ogrodzeń z siatki czekają na Ciebie na https://www.siatkopol-sklep.pl/category/akcesoria-ogrodzeniowe.

Komplet akcesoriów ogrodzeniowych do siatki zamyka drut wiązałkowy. Kiedy już rozciągniesz druty naciągowe i w oparciu o nie naciągniesz siatkę, drut pozwoli Ci związać oba te elementy. Dzięki temu siatka i drut naciągowy będą tworzyć jednorodną strukturę.

Podsumowanie: najważniejsze akcesoria do paneli i siatki ogrodzeniowej

Przy montażu paneli ogrodzeniowych najistotniejsze akcesoria to obejmy. Zadbaj, by kupić trzy rodzaje tych elementów: startowe, pośrednie i narożne. Ogrodzenie z siatki wymaga nieco więcej akcesoriów. Potrzebne będą napinacze do drutu naciągowego, przelotki do drutu oraz drut wiązałkowy do związania siatki z naciągiem.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie