artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak przywrócić blask domu po intensywnych pracach remontowych?

Po zakończeniu dużych prac remontowych, nasz dom często wymaga szczególnego traktowania, aby przywrócić mu czystość i blask. Czyszczenie i porządkowanie po remoncie bywa czasochłonne, ale dzięki odpowiednim technikom i narzędziom, można to zrobić skutecznie oraz efektywnie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które pomogą przywrócić świeży i czysty wygląd domu po intensywnych pracach remontowych.

Kurz i pył po remoncie

W wyniku przeprowadzania remontu generalnego wytwarzać mogą się spore ilości kurzu, pyłu. Powstaje on pod wpływem wiercenia w ścianach, przycinania drewnianych elementów i wielu innych prac. Zamiatanie i odkurzanie jest więc kluczowym krokiem w procesie sprzątania po remoncie. Ręcznie zamiatanie może przynieść wymierny skutek w przypadku niewielkich zabrudzeń, ale większe, zakurzone powierzchnie wymagają bardziej efektywnych działań, w czym pomóc mogą dobrej jakości urządzenia sprzątające. 

Z pomocą przychodzi wysokiej klasy odkurzacz. Co więcej, przy użyciu odkurzacza wyposażonego w odpowiednią końcówkę (np. szczelinową) łatwo pozbyć można się nieczystości z krawędzi, zakamarków i wszelkich trudno dostępnych miejsc.

Wielu z nas martwi się o to, że wciąganie pyłu i kurzu z remontu nie będzie efektywne i zapcha filtr. Dysponując naprawdę dobrej jakości sprzętem nie powinnyśmy mieć tego problemu. Przykładowo, odkurzacz Numatic wyposażony jest w opatentowane worki do gromadzenia zanieczyszczeń suchych. Worki te mają aż trzy warstwy materiału filtrującego. Dzięki temu skutecznie zatrzymują zanieczyszczania oraz cząsteczki kurzu, i to nawet do siedmiu razy więcej niż tradycyjne worki papierowe w zwykłym odkurzaczu. Jako że w Numaticu każdy worek zabezpieczony jest specjalną silikonową uszczelką, kurz zatrzymywany jest wewnątrz worka bez ryzyka zanieczyszczenia głównego filtra.

Warto ponadto pamiętać, że nawet jeśli zabezpieczyliśmy na czas remontu tapicerkę foteli czy kanapy, z pewnością nie zaszkodzi odkurzenie również ich tych elementów wyposażenia.

Mycie ręczne czy automatyczne?

Plamy z farby, klejów i inne zanieczyszczenia, aby pozbyć się ich, wymagają nie lada wysiłku. Najbardziej na zanieczyszczenie narażone bywają wówczas podłogi, ponieważ niezauważone początkowo zabrudzenie łatwo roznieść, przemieszczając się z miejsca na miejsce. Gruntowne mycie podłóg jest stałym elementem czyszczenia poremontowego. O ile niewielka przestrzeń łatwa jest do wysprzątania przy użyciu wiadra i mopa, o tyle w dużych domach i ogromnych posiadłościach przydadzą się urządzenia czyszczące, które zdecydowanie ułatwią pracę. Jeśli zabrudzenia wymagają jedynie przemycia niewielkiej powierzchni, nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć pada do sprzątania. Jeśli jednak do wyczyszczenia są np. liczne schody, z pomocą może przyjść ręczna szorowarka ładowana akumulatorem. Znacznie skróci czas czyszczenia i dotrze w każdy zakamarek. 

Odpowiednie detergenty

Detergenty przeznaczone do sprzątania po remoncie, czyli do czyszczenia gruntownego, często zawierają składniki, które rozpuszczają trudne do usunięcia zabrudzenia. Wybierając odpowiedni detergent, trzeba upewnić się, że jest on bezpieczny do stosowania na konkretnej powierzchni. Przy sprzątaniu kuchni i łazienek, gdzie ze względu na funkcje tych pomieszczeń, zgromadził się też prawdopodobnie tłuszcz i kamień, warto użyć detergentów radzących sobie właśnie z takimi zabrudzeniami.

Dobrym pomysłem jest, w przypadku czyszczenia poremontowego, zastosowanie profesjonalnych środków do gruntownego sprzątania. Na stronie euroczystosc.pl dostępne są profesjonalne środki czyszczące, które znacznie lepiej poradzą sobie z zabrudzeniami niż klasyczne detergenty dostępne w sklepach. Niektóre specjalistyczne środki przydadzą się jeszcze w czasie prowadzenia prac remontowych, jeśli konieczne jest usunięcie starych powłok ochronnych z linoleum, gumy, PCV, lakierowanego parkietu, płytek podłogowych i wielu innych. 

Przywracanie blasku domu po intensywnych pracach remontowych to proces, który wymaga uwagi, staranności i odpowiednich narzędzi. Mycie podłóg, odkurzanie, stosowanie profesjonalnych detergentów i ewentualne wykorzystanie maszyn czyszczących to kluczowe etapy, które pomogą odzyskać świeży wygląd domowej przestrzeni. Cierpliwość i staranność przynoszą najlepsze rezultaty, a odnowiony dom stanie się miejscem pięknym i funkcjonalnym.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki