Ruch to zdrowie – ten truizm jest powtarzany od dawna i być może dlatego stał się nieco wytartym sloganem. A jednak od czasu do czasu warto porzucić wygodę i bezczynność: warto poznać uroki aktywnego odpoczynku, który może przynieść naszemu zdrowiu szereg cennych korzyści. Żeby rozpocząć taką wędrówkę po dobre samopoczucie i ogólne zdrowie, nie trzeba od razu wybierać specjalnych zajęć danej sekcji sportowej: mądra aktywność fizyczna może kryć się nawet w pozornie niewinnej zabawie, jaką jest jazda na rolkach.

Rolki jako trening

Łyżworolki można uważać za sportowe akcesoria, które dobrze wyglądają głównie na nastolatkach: spragnionych aktywnego relaksu, który zapewni im jednocześnie pewnych emocji i mocniejszych wrażeń. To wszystko prawda, warto jednak wiedzieć, że poszczególne typy rolek otwierają drogę do innych typów jazdy, a wśród nich jest miejsce także dla spokojnych przejażdżek, które równie skutecznie angażują do regularnej pracy cały układ ruchu oraz serce. W każdym rodzaju mądrej aktywności chodzi bowiem właśnie o to:

  • by pobudzić jak największą ilość mięśni,
  • dotlenić każdą komórkę ciała,
  • wzmóc pracę serca.

Skateparki to tylko jeden typ miejsc, w których można wypróbować swoją parę łyżworolek, choć niewątpliwie im bardziej szaleńcza jazda, tym więcej spalonych kalorii. Listę skateparków możesz sprawdzić na rolki.net.pl.

Przejażdżka na rolkach jest nieco podobna do joggingu – z tą różnicą, że udana jazda jest możliwa dopiero wówczas, gdy zacznie się panować nad nietypowymi butami. Zaś aby tego dokonać, trzeba dysponować odpowiednią koordynacją ruchową i mieć wyćwiczony zmysł równowagi. Obie te umiejętności to coś, co z czasem nabywa i doskonali każdy rolkarz – i właśnie dlatego ta niepozorna zabawa jest takim rodzajem sportu, który kompleksowo rozwija całe ciało.

Każdy, kto regularnie wybiera się na taką przejażdżkę, ma:

  • dobrą kondycję,
  • silne serce,
  • elastyczny kręgosłup,
  • mocne mięśnie (zwłaszcza nóg oraz tułowia).

Poza tym, potrafi skłonić wszystkie te części ciała do harmonijnej pracy, porusza się z zauważalną gracją. Formalnością jest zaś wspomnienie o tym, że jazda na rolkach to idealny sposób na oderwanie się od codziennych problemów, zasmakowanie zastrzyku hormonów szczęścia. Brzmi to naprawdę jak trening idealny.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły