Dermokosmetyki to produkty kosmetyczne, które zawierają substancje bioaktywne. Z tego względu niekiedy mylone są z prawdziwymi lekami. W porównaniu do zwykłych kosmetyków mają większe stężenia substancji aktywnych (np. witamin).

Dermokosmetyki to produkty kosmetyczne, które zawierają substancje bioaktywne. Z tego względu niekiedy mylone są z prawdziwymi lekami. W porównaniu do zwykłych kosmetyków mają większe stężenia substancji aktywnych (np. witamin). Jest to szczególnie istotne dla cery dojrzałej, która wymaga mocniejszej pielęgnacji niż skóra osoby młodej. "Witaminy młodości" często zawarte w dermokosmetykach korzystnie wpływają na przeciwdziałanie widocznym oznakom starzenia się.

W procesie produkcji dermokosmetyków brali udział specjaliści dermatolodzy, dzięki czemu nie tylko służą pielęgnacji, ale także mają zastosowanie w terapiach różnego rodzaju schorzeń skóry.

Dermokosmetyki a leki

Dermokosmetyki są mylone z lekami z tego względu, że zawierają substancje, które są zbliżone do tych obecnych w medykamentach. Ponadto można je dostać w aptece, a ich właściwości przypominają produkty lecznicze. Dermokosmetyki mają także o wiele wyższą skuteczność w porównaniu do zwykłych produktów do pielęgnacji. Warto jednak zaznaczyć, że nie można ich mylić z prawdziwymi lekami. Wynika to z regulacji prawnych - aby produkt mógł być zaklasyfikowany na rynku jako lek musi spełnić inne wymogi niż kosmetyk. Nie umniejsza to jednak faktu, że substancje lecznicze zawarte w dermokosmetykach działają i są niezwykle skuteczne w pielęgnacji, szczególnie cery tak problematycznej jak cera dojrzała.

Dla kogo przeznaczone są dermokosmetyki

Nie istnieją uniwersalne dermokosmetyki, który mógłby być stosowane przez każdego. W zależności od typu cery, problemów, jakie ona stwarza, oraz wielu innych czynników, należy wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą lub farmaceutą, który pomoże wybrać składnik aktywny, który będzie najlepiej działał w danym przypadku.

Działanie dermokosmetyków na cerę dojrzałą

Cera dojrzała wymaga przede wszystkim nawilżenia, odżywienia i rozświetlenia. Ze względu na wysokie stężenie witamin uznawanych za "witaminy młodości", czyli A, C i E, dermokosmetyki są źródłem przeciwutleniaczy, które neutralizują działanie wolnych rodników i zapobiegają widocznym oznakom starzenia się skóry.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły