Mówi się, że włosy kobiety są jej ukoronowaniem. Prędzej czy później ta korona zacznie siwieć. Teraz musisz podjąć decyzję. Wyeliminować siwiznę za pomocą farby, czy może pozwolić jej zamienić się w srebro?

 Niezależnie od tego, co wybierzesz, poznaj fakty na temat swoich siwych pasm, by zachować jak najlepszy wygląd i samopoczucie.

Kiedy i dlaczego to się dzieje

Za siwienie możesz winić stresującą pracę lub niesfornych nastolatków. Ale to głównie geny decydują o tym, jak wcześnie i jak szybko pojawiają się włosy. Jeśli więc któreś z Twoich rodziców miało całą głowę siwych włosów w wieku 30 lat, jest duża szansa, że Ty też będziesz.

Co to jest przedwczesna siwizna ?

Niektórzy ludzie siwieją 10 lub więcej lat wcześniej niż przeciętna osoba. Jest to przedwczesne, jeśli posiwiałeś wcześniej: 20 lat, jeśli jesteś biały,25 lat, jeśli jesteś Azjatą 30 lat, jeśli jesteś Afroamerykaninem. Warto zapoznać się także z ofertą www.mamtoo.pl/ogloszenie-meridia-sprzedam-2023-kupie-meridie-tanio-adipex-75-co-zamiast-adipexu-1521/

Czy problemy zdrowotne powodują siwienie włosów ?

Mogą. Są to między innymi: brak witaminy B12, niektóre rzadkie, dziedziczne choroby nowotworowe, choroba tarczycy, bielalctwo - stan, który niszczy komórki wytwarzające pigment w skórze głowy. Łysienie plackowate powoduje wypadanie fragmentów włosów (zwykle kolorowych). Może to wyglądać jak nagłe siwienie, ponieważ włosy, które pozostały, są szare lub białe. Kiedy włosy odrastają, mogą być siwe, białe lub w normalnym kolorze.

Czy stres powoduje, że siwiejesz ?

Nie bezpośrednio. Może jednak powodować stan, w którym włosy wypadają około 3 razy szybciej niż normalnie. Może się zdarzyć, że gdy włosy odrosną, będą siwe zamiast pierwotnego koloru.

Związek z paleniem

Zapalenie papierosa wpływa na Twoje ciało od stóp do głów. Dotyczy to także włosów na głowie. Jedno z badań wykazało, że palacze są 2,5 razy bardziej narażeni na siwienie przed 30 rokiem życia niż osoby niepalące. Palenie może też sprawić, że srebrna siwizna stanie się żółta.

Czy siwe włosy są sztywne?

Siwe włosy są cieńsze niż włosy o naturalnym kolorze, ponieważ ich otoczka jest cieńsza. Włosy potrzebują naturalnej ochrony przed wodą, promieniowaniem ultrafioletowym ze słońca, wilgocią, chemikaliami i stylizacją termiczną. Bez tej bariery włosy tracą wodę. Dlatego Twoje siwe włosy będą suche, kruche i szorstkie.

Oswoić siwe włosy
Nawilżanie i olejki do włosów mogą zwalczyć matowe, suche siwe włosy. Pomocne mogą być także produkty zapobiegające puszeniu się włosów. Ciepło i światło lamp lub słońce mogą "wybielić" siwe włosy i sprawić, że będą wyglądały na żółte. Inne ciekawe informacje odnośnie zdrowia znajdziesz na www.mamtoo.pl

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści