Pośród popularnych wad wzroku, które pojawiają się często w każdym społeczeństwie na świecie, wyróżnić należy hyperopię czyli dalekowzroczność.

To niezwykle popularna wada wzroku, która w największym uproszczeniu polega na tym, że zaczynamy widzieć niewyraźnie przedmioty będące blisko nas, ale lepiej dostrzegamy przy tym te, które są nieco bardziej oddalone. Nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Szacuje się, że nawet trzech na czterech Polaków cierpi na wady wzroku.

Dalekowzroczność – czym jest?

Nadwzroczność jest specyficzną wadą wzroku, która powoduje, że przedmioty będące dalej od nas widzimy znacznie wyraźniej niż te, które są w naszej bezpośredniej bliskości. Wynika to z powodu nieprawidłowego ogniskowania światła przez nasze oko. Dzieje się tak, gdy promienie słoneczne są ogniskowane już za siatkówką. Wskutek takiej wady wzroku, wszystko co blisko nas zaczyna być rozmazane.

Z racji swojego podobieństwa, dawniej nadwzroczność bywała mylona z prezbiopią czyli starczowzrocznością, która generalnie ma dość podobne objawy. Dzięki jednak nowoczesnej technologii wykorzystywanej dzisiaj w salonach optycznych i u lekarzy okulistów, dziś praktycznie możemy bez problemu stwierdzić w czasie pojedynczej wizyty czy to właśnie to schorzenie nam dokucza.

Leczenie dalekowzroczności

Medycyna w kwestii leczenia wad wzroku poczyniła olbrzymie postępy i jest to zauważalne nomen omen gołym okiem. Od wielu lat wykonuje się w pełni skutecznie operacje laserowe korekcji wzroku, które są bezpieczne i gwarantują nam o wiele lepsze widzenie oraz dość trwałe efekty na wiele lat. W przypadku jednak niewielkich wad wzroku nie zaleca się stosowania operacji. Dalekowidzom natomiast zaleca się klasyczne metody korekcji widzenia czyli okulary lub soczewki kontaktowe. To skuteczne metody dające natychmiastowy efekt poprawy widzenia i znaczną poprawę komfortu codziennego funkcjonowania. Operacje są rzadziej zalecane, ale bywają także przypadki, w których to właśnie wykonanie zabiegu laserowego będzie bardziej zasadne. Więcej o leczeniu dalekowzroczności można przeczytać na Coopervision.pl.

Soczewki kontaktowe dla dalekowidza

Soczewki kontaktowe pomagające na dalekowzroczność mają kształt sferyczny. Umożliwiają one korekcję punktu, w którym skupia się światło w taki sposób, by obraz był interpretowany przez nasz mózg w sposób prawidłowy. Salony optyczne pozwalają chociażby na zamówienie personalizowanych soczewek, które wykonane są z olbrzymią precyzją pod naszą wadę. Dostępne są soczewki kontaktowe na dalekowzroczność jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści