Czy wiesz, że odpowiednie przygotowywanie przetworów może im zapewnić świeżość i aromatyczny smak po otwarciu, nawet gdy upłynie bardzo dużo czasu? Ważne, by zrobić to w sposób profesjonalny nie stawiając na tipy prezentowane w szeroko oglądanych mediach społecznościowych.

Jednym z narzędzi, które z pewnością ułatwi ci przygotowywanie zapraw i zmniejszy nerwy związane z prawidłowym zawekowaniem słoików jest autoklaw do pasteryzacji słoików

  • Autoklaw do sterylizacji konserw i słoików - co musisz wiedzieć? 
  • Sterylizacja w autoklawie - obróbka termiczna produktu 

     

Autoklaw do sterylizacji konserw i słoików - co musisz wiedzieć? 

Jeżeli na co dzień obracasz się w branży spożywczej, a twoje produkty nie są wykorzystywane wyłącznie na potrzeby indywidualne, a wręcz przeciwnie, udostępniasz je dla szerszego grona konsumentów, warto wyposażyć się w autoklaw do pasteryzacji słoików. Dlaczego to takie ważne? Wykorzystanie autoklawu w głównej mierze ma na celu przedłużenie żywotności pasteryzowanej żywności. Ze względu na uniwersalność zastosowania autoklawy często wykorzystywane są nie tylko do pasteryzacji przetworów i konserw, ale również innych produktów i wyrobów spożywczych. Najczęściej tego typu obróbce poddawane jest mleko, wyroby alkoholowe, jak wino i piwo, wszelkiego rodzaju wyroby mięsne i oczywiście owoce oraz warzywa. 

Pasteryzacja pozwala na szczelne zamknięcie żywności poprzez wysokie ciśnienie, gdzie temperatura pasteryzacji osiąga od 70-95 stopni, co daje gwarancję długiej przydatności konserwy. 

 

Sterylizacja w autoklawie - obróbka termiczna produktu 

Autoklaw do pasteryzacji słoików to niezwykle proste urządzenie, które wbrew pozorom przyspieszy prace twojej działalności. Ze względu na wykorzystywaną wysoką temperaturę obróbka produktów żywnościowych trwa zazwyczaj nie dużej niż 2 godziny. Co więcej, dostępne zróżnicowane pojemności podajnika możesz bez problemu dopasować do swoich potrzeb i ilości, jakie jesteś w stanie obrobić w ciągu dnia.

To nowoczesne rozwiązanie doskonale sprawdza się przy różnego rodzaju produktach, dlatego tak wielu przedsiębiorców zdecydowało się na wykorzystanie go w swojej działalności eliminując tym samym straty ponoszone w wyniku zepsucia się przedwcześnie przygotowanych konserw i przetworów. Pamiętaj, aby cyklicznie wykonywać serwis i przegląd urządzeń, które wykorzystujesz do obróbki żywności. Pozwoli ci to na zachowanie najwyższych standardów oraz proponowanie produktów o wysokiej jakości, dzięki czemu wyprzedzisz konkurencję o krok. 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści