W ostatnich latach bardzo popularne stały się mgiełki do ciała. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest mgiełka do ciała oraz dlaczego warto jej używać.

Co to jest mgiełka do ciała i dlaczego warto jej używać?
Mgiełka do ciała powstaje na podstawie hydrolatów zapachowych takich jak: ekstrakty witaminowe, olejki eteryczne, woda czy mleczan sodu. Zdarza się również, że dodaje się do tego substancje kosmetologiczne, na przykład: kwas hialuronowy czy kolagen. W momencie używania mgiełki zmienia się ona w tysiące drobinek. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozmieszczenie na skórze, a następnie lepsze wchłonięcie się kosmetyku. Jest to wielowymiarowe wsparcie dla cery i komórek skóry. Mgiełka może również zostać zaaplikowana na włosy.

Zalety mgiełki do ciała
Mgiełki perfumowane mają bardzo dużo zalet:
1. Zmniejszają podrażnienia, zaczerwienienia czy zmiany skórne.
2. Koją skórę.
3. Łagodzą przesuszanie się skóry po opalaniu.
4. Nawilżają komórki ciała oraz cery.
5. Matują, ale też dodają delikatnego blasku.
6. Uodparniają na działania promieni słonecznych.
7. Idealnie nadają się do skóry wrażliwej, skłonnej do alergii, naczynkowej czy takiej, która ma inne problemy natury dermatologicznej.

Jak używać mgiełki?

Istnieje parę sposobów na rozprowadzenie mgiełki po skórze i włosach. Po pierwsze i najważniejsze może być ona stosowana w celach nawilżających. W tym przypadku po prostu rozprowadzamy produkt w wybranych przez nas miejscach z odległości około 10 cm. Dużą zaletą mgiełek perfumowanych jest również możliwość zmieszania go z kremami czy balsamami. Wystarczy spryskać ciało mgiełką i od razu nałożyć wybrane przez nas produkty na skórę, która nadal powinna być wilgotna.
Co więcej, mgiełka od Victoria Secret ma również działanie utrwalające. Można nią spryskać delikatnie twarz, gdy skończymy nakładać swój makijaż. Jeżeli natomiast zależy nam na długim utrzymaniu się make-upu, warto zaaplikować mgiełkę po nałożeniu zarówno podkładu, jak i pudru. Makijaż utrwalony w taki sposób na pewno będzie bardziej odporny na ścieranie.

Jakie owocowe perfumowane mgiełki na lato wybrać?

Zdecydowanie najlepszym wyborem na lato jest zapach owocowy. Warto zwrócić uwagę na zapach arbuzowy, który będzie niesamowicie bardzo odświeżający i z pewnością kojarzy się z latem. Jeżeli zależy nam również na dobrym nawilżeniu skóry, warto zdecydować się na mgiełki owocowe z dodatkiem na przykład karamboli. Dzięki niej uzyskamy nawilżenie, regenerację oraz dostarczymy skórze potrzebnych mikroelementów. Podobnie, jak w przypadku arbuza bardzo odświeżającymi zapachami na upalne dni będą: grant czy tutti frutti. Jeżeli natomiast zależy nam na troszkę słodszych zapachach, które idealnie nadają się na letnie wieczory, to perfekcyjnie sprawdzi się mgiełka o zapachu brzoskwini. W sklepach internetowych i stacjonarnych jest naprawdę szeroki wybór mgiełek perfumowanych na lato. Ten artykuł dostarczył wiedzy na temat tego, czym są mgiełki perfumowane, jakie są ich zalety oraz jakie zapachy najlepiej wybrać na porę letnią.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści