Żeby perfekcyjnie zadbać o kręcone włosy i ich naturalne nawilżenie, wystarczy tak proste urządzenie jak suszarka z dyfuzorem. Oszczędzi Ci czasu przy codziennym układaniu najpiękniejszych włosów świata - naturalnych loków. Suszarka do włosów kręconych musi jednak spełniać szereg cech. Dowiedz się, jakich dokładnie, czym jest dyfuzor i kiedy zastąpić zwykłą suszarkę specjalistyczną.

Suszarka do stylizacji włosów kręconych

Suszarka dyfuzorowa to suszarka do włosów, która posiada szeroką dyszę rozpraszającą strumień powietrza. Różni się to od zwykłej suszarki do włosów, która ma wąską dyszę i koncentruje strumień powietrza. Rezultatem są gładsze, bardziej miękkie włosy.

Dyfuzor można stosować na kręconych lub falowanych włosach, aby pomóc im wyschnąć, nie pusząc się ani nie sprawiając, że stają się twarde i chrupiące. Ciepło z dyfuzora pomoże również zmienić kształt loków lub fal we włosach.

Powodem, dla którego dyfuzory są tak dobre dla kręconych i falowanych włosów, jest fakt, że nie tylko nadmuchują gorące powietrze po całej głowie, jak robi to większość innych suszarek do włosów. Używają delikatnego, naturalnego nadmuchu, który nie wysusza tak mocno włosów kręconych i falowanych, przeciwdziałając ich puszeniu się.

Czym jest dyfuzor?

Dyfuzor to w przypadku suszarki do włosów specjalna okrągła nakładka na nawiew powietrza. Posiada charakterystyczne kolce, na które lekko nawija się włosy. Powietrze przedostaje się przez otwory na talerzu dyfuzora, dzięki czemu powietrze równomiernie suszy poszczególne pasma włosów. Stosując w przypadku włosów po ondulacji i naturalnie kręconych włosów suszarki z dyfuzorem podkreślimy skręt i objętość włosów.

Wyróżnia się dwa główne typy dyfuzorów, chociaż przy mnogości producentów zawsze można liczyć na nowości na rynku. Profesjonalna suszarka z dyfuzorem z krótkimi wypustkami zapobiega elektryzowaniu się włosów mocno kręconych. Druga wersja dyfuzorów – z długimi wypustkami – przeznaczony jest dla osób z prostymi włosami. Pomaga w podnoszeniu kosmyków u nasady i nadawaniu im naturalnej objętości.

Suszenie włosów suszarką z dyfuzorem

Najlepsze efekty uzyskasz przy suszeniu włosów sprawdzonym przez fryzjerów sposobem. Rozczesz mokre włosy na całej długości i odciśnij nadmiar wody. Teraz możesz nanieść ulubiony kosmetyk do stylizacji lub odżywkę bez spłukiwania. Jeśli kosmetyk ten nie ma właściwości termoochronnych, spryskaj pasma włosów ochronnym sprayem. Zabezpieczy włosy przed działaniem ciepłego powietrza. Teraz możesz włączyć suszarkę do włosów z dyfuzorem, nawijać pasma włosów na dyfuzor i lekko przyciskać do głowy.

Pamiętaj, by suszyć włosy ciepłym, a nie gorącym strumieniem powietrza. Delikatne, cienkie lub zniszczone włosy najlepiej wysuszyć korzystając z chlodnego nawiewu. Bardziej zaawansowane technicznie suszarki do włosów, jak Dyson Airwrap oferują również strumień chłodnego powietrza. Zimny nawiew świetnie utrwala pracę dyfuzora, zawsze więc warto użyć go pod koniec suszenia włosów. Układanie włosów można zakończyć lekkim roztrzepaniem wysuszonych kosmyków, by układały się bardziej swobodnie.

Zawsze kieruj suszarkę z dyfuzorem równo z góry na dół, by uniknąć efektu puszenia się. Jak każda suszarka do włosów, ta z dyfuzorem daje idealne efekty, gdy nie trzymamy jej zbyt długo na jednym paśmie. Odpowiednia regulacja temperatury to podstawa, zapobiegająca zarówno zniszczeniu jak i elektryzowaniu się włosa. Szybkie suszenie włosów nie wpływa dobrze na ich kondycję, zwłaszcza przy mocno ciepłym nawiewie.

Niezbędnik modelowania włosów

Czym kierować się przy wyborze suszarki z dyfuzorem? Nie tylko typ nakładki wpływa na jakość suszenia włosów, ale i model suszarki. Suszarka do włosów musi być wyposażona w szereg niezbędnych funkcji. Najważniejsza jest regulacja temperatury - suszarki z dyfuzorem używa się przecież, dociskając ją zarówno do włosów jak i do skóry głowy.

Tak chłodny jak i ciepły nawiew niezbędny jest podczas stylizacji włosów dyfuzorem. Większość profesjonalnych suszarek posiada od 2 do 8 poziomów regulacji temperatury i od 2 do 4 poziomów mocy nawiewu. Mocny nawiew nie jest tak pożądany jak lepsza regulacja temperatury, ze względu na wysokie ryzyko puszenia się włosów kręconych.

W przypadku włosów z naturalną skłonnością do fal i loków, warto zastanowić się nad suszarką z jonizacją. Wygładza łuski włosów, skutecznie zapobiega puszenia się włosa i dodaje kosmykom naturalnego blasku. Dopiero przy wyjątkowo mocnych i grubo skręconych puklach warto natomiast rozważyć moc suszarki. W przypadku takich włosów konieczny jest sprzęt o mocy powyżej 2000 W. Dla włosów delikatnie pofalowanych i o regularnych lokach sprawdzi się suszarka o mocy od 1600 do 1800 W.

Przy zakupie warto za to kierować się rodzajem grzałki. Grzałka ceramiczna rozgrzewa się równomiernie i tak też oddaje ciepło. Świetnym wyborem jest również suszarka z dyfuzorem z grzałką ceramiczno-turmalinową. Będzie w zupełnie naturalny sposób wytwarzać korzystne dla wyglądu i kondycji włosów jony. Dodatkowe funkcje, jak składana rączka czy długość kabla, również są pomocne w wyborze.

 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści