Depilacja laserowa

Depilacja Laserowa

Na zabieg laserowej depilacji decyduje się coraz więcej kobiet, a także coraz częściej również mężczyzn. Dzięki przeprowadzeniu serii zabiegów możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez długi okres. Laserowa depilacja pozwoli nam w pełni zrezygnować z usuwania owłosienia domowymi metodami takimi jak golenie włosów maszynką, depilatorem czy woskiem. Wiele osób zastanawia się jednak, jak długo ich skóra będzie gładka po wykonaniu laserowej depilacji. Poniższy tekst pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości.

Klienci gabinetów kosmetologicznych często decydują się na wykonanie jednego zabiegu laserowej depilacji, oczekując przy tym samym spektakularnych efektów i gładkiej skóry utrzymującej się przez bardzo długi czas. Po pewnym czasie są zawiedzeni i twierdzą, że laserowa depilacja w ich przypadku nie pomaga. Niestety zabieg laserowej depilacji musi zostać wykonany w serii, a zdecydowanie się wyłącznie na jeden zabieg jest niczym innym jak wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego wykonanie serii zabiegów jest tak ważne.

Z ilu zabiegów powinna składać się pełna seria?

Zabieg laserowej depilacji powinno przeprowadzać się w serii. Ilość zabiegów jest uzależniona od predyspozycji osobniczych. Przyjmuje się jednak, że konieczne jest przeprowadzenie od sześciu do dziesięciu zabiegów. Zabiegi powinny odbywać się z co najmniej miesięczną przerwą. Nie jest to związane z koniecznością regeneracji skóry, ponieważ współczesna technologia nie działa na skórę, a jedynie na włosy. Odstępy są związane z cyklami wzrostu włosa. To, w jakim etapie znajduje się włos, ma ogromny wpływ na skuteczność depilacji. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że cykl wzrostu włosa dzieli się na trzy fazy: fazę wzrostu, fazę przejścia i fazę spoczynku. Depilacja jest najskuteczniejsza, jeśli włosy znajdują się w fazie wzrostu. W fazie przejściowej depilacja osiągnie mniej skuteczny efekt, a w fazie spoczynku może nie być go nawet wcale. Należy dodać, że w danej chwili nie każdy włos przechodzi przez tę samą fazę. Właśnie dlatego wykonanie serii zabiegów z odpowiednimi odstępami jest tak istotne.

Jak wygląda sprawa trwałości w przypadku wykonania pełnej serii?

Wykonanie serii zabiegów może nam zagwarantować gładką skórę pozbawioną niechcianych włosów. Pomimo tego, że efekt zabiegu będzie się utrzymywać bardzo długo, po pewnym czasie na skórze mogą pojawić się pojedyncze włosy. Powrót niechcianego owłosienia nie jest związany z nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegiem, a ze zdolnością ludzkiego organizmu do regeneracji, a także ze zmianami hormonalnymi.

Czy zabiegi przypominające są koniecznością?

Jeśli chcemy, aby owłosienie nie odrastało nawet do końca naszego życia, powinniśmy wykonać dwa lub trzy zabiegi przypominające w ciągu roku. Takie rozwiązanie może pomóc nam się uporać z problemem raz na zawsze. Może się także okazać, że zabiegi przypominające nie będą wcale potrzebne, ponieważ po wykonaniu pełnej serii nie będą już odrastać. Jak już wcześniej wspomniano, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

Depilacja laserowa Lublin - konsultacje

Naszym ekspertem podczas tworzenia artykułu był salon depilacji SilkTouch - dziękujemy za pomoc.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści