Syndrom DDD i DDA ma negatywny wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Profesjonalna terapia poprowadzona przez fachowców pozwoli po wielu latach z innej perspektywy spojrzeć na codzienną rzeczywistość.

Trudne przeżycia z dzieciństwa rzucają cień na dorosłe życie. Często dorośli już ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, dlaczego tak, a nie inaczej postrzegają świat, reagują nieadekwatnie do danej sytuacji, czy też nie potrafią efektywnie poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Uświadomienie sobie, że pewne schematy zachowań czy procesów myślowych mają swe korzenie w dzieciństwie oraz podjęcie profesjonalnej terapii to krok do tego, by zacząć cieszyć się życiem. A często zacząć je od nowa.

Syndrom DDA i DDD – czym jest

Syndrom DDA (dorosłe dziecko alkoholika) i syndrom DDD (dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej) to szereg zachowań i reakcji, które wynikają z wychowywania się w rodzinie dysfunkcyjnej lub też takiej, w której był problem alkoholowy. Trudne przeżycia z dzieciństwa i brak wsparcia emocjonalnego w dorosłym życiu skutkują tym, że ludzie z tym syndromem są wyobcowani, smutni, skrzywdzeni, mają poczucie niskiej wartości. Osoby DDA/DDD często są osobami uzależnionymi lub współuzależnionymi. Jednym z większych problemów jest jednak to, że nie zdają sobie sprawy z tego, że ten pakiet reakcji i zachowań to „spadek" po trudnym dzieciństwie. DDA/DDD to odpowiedź w dorosłym życiu na to, że rodzice nie spełniali swoich funkcji w prawidłowy sposób lub też w ogóle ich nie spełniali. Dlatego też, aby przerwać tę ciągłość i schemat zachowań, warto skorzystać z terapii dla DDA/DDD.

Terapia DDA/DDD – na czym polega i jak działa

Terapia DDA/DDD polega przede wszystkim na udzieleniu wsparcia. Dzięki działaniom terapeuty podczas terapii grupowej lub indywidualnej osoba z DDA lub DDD ma uświadomić sobie to, że wydarzenia z przeszłości mają wpływ na teraźniejszość. Bardzo pomocne jest też „uleczenie" takich osób z poczucia winy, które mają, zachowując się tak, a nie inaczej. To wszystko finalnie ma doprowadzić do tego, by mimo trudnych przeżyć z dzieciństwa, znów móc się cieszyć życiem. Warunkiem jest poddanie się terapii z pełnym zaufaniem. Ułatwia to fakt, że w profesjonalnych poradniach takie działania są prowadzone w milej atmosferze.

Nigdy nie jest za późno na nowy początek. Terapia DDD w Warszawie pomoże w starcie do komfortowego pod względem emocji życia. Warto skorzystać z pomocy fachowców w tym temacie rodzinaodnowa.waw.pl.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści