Błyszcząca skóra to znak rozpoznawczy cery tłustej. Wiele osób nie wie, jak poradzić sobie z tym problemem, ściśle związanym z wydzielaniem zwiększonej ilości sebum. A rozwiązań jest przynajmniej kilka. Podpowiadamy zatem, jak walczyć z błyszczącą cerą w sposób skuteczny i jednocześnie bezpieczny dla skóry!

Dobry krem matujący 

Krem matujący to kosmetyk stworzony po to, by wspomagać walkę z błyszczącą skórą. Należy jednak pamiętać, że krem kremowi nie równy i nie wystarczy sięgnąć po pierwszy lepszy preparat. Zdecydowanie warto postawić na sprawdzone marki, takie jak Krem matujący Dermalogica, które dostarczają od lat kosmetyki bezpieczne dla skóry i skutecznie zwalczające problemy i dolegliwości skórne, charakterystyczne dla poszczególnych typów ceru. Czym powinien wyróżniać się dobry krem matujący? Oto wskazówki:

  1. ma lekką, delikatną i beztłuszczową formułę;
  2. chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych;
  3. wchłania nadmiar sebum;
  4. nadaje gładkości, aksamitności skórze.

Bibułki matujące

Te niewielkie w swych rozmiarach produkty kosmetyczne skutecznie rozprawiają się z nadmiarem sebum, nie niszcząc przy tym makijażu. Warto je zatem mieć zawsze pod ręką i korzystać z nich w pracy, na imprezie itd. bez obaw o precyzyjnie wykonany makijaż. 

Delikatny krem BB zamiast podkładu

Mocne, gęste fluidy i podkłady zapychają pory, co w efekcie powoduje, że na powierzchni skóry pojawiają się nieestetyczne krostki, zaskórniki. Problem z nadmierną produkcją sebum nie znika, a wręcz przeciwnie, przybiera na sile. W przypadku tłustej cery należy wybierać kosmetyki o jak najlżejszej formule, a dodatkowo należy stale pamiętać o tym, by nawilżać skórę. Krem BB sprawdzi się w tym przypadku o wiele bardziej aniżeli nawet najdroższy fluid. 

Intensywnie nawilżający krem

Dla wielu osób może to być sporym zaskoczeniem, że cera tłusta wymaga nawilżenia, ale jest to prawda. Nadmierna produkcja sebum może być spowodowana faktem, że skóra jest po prostu przesuszona. Często osoby z tłustą cerą używają kosmetyków, które silnie wysuszają i silnie złuszczają cerę. To błąd, który skutkuje między innymi zwiększeniem wydzielania sebum i błyszczeniem się skóry. Aby tego uniknąć należy oczyszczać skórę delikatnymi preparatami, a następnie intensywnie ją nawilżać kremami wysokiej jakości, które mają lekką formułę. 

Maseczki matujące

Maseczki warto robić przynajmniej raz w tygodniu. Warto sięgać po maseczki o działaniu matującym, oferowane przez dobre, sprawdzone marki. Taka dawka cennych składników, zaaplikowana nawet raz na jakiś czas, może zdziałać cuda i zdecydowanie zwiększyć nasze szanse w walce z błyszczeniem się skóry twarzy. Więcej o maseczkach matujących przeczytać możesz także tutaj.