Oliwa to sok wyciskany z owoców drzewa oliwnego. Ma swoje szerokie zastosowanie w kuchni włoskiej, ale z powodzeniem można używać jej także do innych potraw. To jeden z najzdrowszych tłuszczy roślinnych. Dlaczego jeszcze musisz mieć oliwę z oliwek w Twojej kuchni?

Dobroczynna dla Twojego zdrowia

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy z grupy A,E,K i D. Zawiera także polifenole, które znane są ze swoich właściwości antynowotworowych. Oliwa jest także skutecznym antyoksydantem. Warto jednak pamiętać, że wszystkie dobroczynne dla zdrowia cechy przedstawiają jedynie produkty nierafinowane, pozyskiwane z pierwszego tłoczenia. Jest to oliwa extra vergine, która klasyfikowana jest jako jedno z najzdrowszych źródeł tłuszczu roślinnego. Zdecydowanie warto stosować ją w kuchni na co dzień. Według WHO oliwa z oliwek ma korzystny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a także redukuje poziom cukru w organizmie.

Włoski aromat i smak potraw

Ten włoski specjał to nie tylko symbol dobrego zdrowia. Oliwa z oliwek nadaje potrawom niepowtarzalny smak i aromat. Doskonale współgra z potrawami mięsnymi, a także rybnymi. Nadaje się także do grillowanych warzyw i pełni rolę niezastąpionego dodatku do sałatek. Warto pamiętać, że tradycyjnie włoską pizzę je się właśnie z oliwą. Wydobywa ona pełnię smaku z tej znanej i lubianej potrawy. Jednak oliwę z oliwek warto stosować nie tylko do potraw pochodzących ze słonecznej Italii. Wykonuj kulinarne eksperymenty z jej udziałem, zastępując nią inne źródła tłuszczu. Taka zmiana na pewno pozytywnie Cię zaskoczy!

Jak rozpoznać dobrą oliwę z oliwek?

Zarówno w internecie, jak i stacjonarnie dostępny jest szeroki wybór oliwy z oliwek. Poszczególne butelki różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim ceną. Skąd bierze się taka rozbieżność? Jak rozpoznać najwyższej jakości, prawdziwą oliwę extra vergine? Przede wszystkim zwróć uwagę na samą butelkę. Oliwa z oliwek powinna być przechowywana w ciemnym szkle. Zazwyczaj jest ono brązowe lub zielone. Dodatkowo dokładnie czytaj etykietę lub opis produktu. Szukaj zawsze włoskiej oliwy nierafinowanej z pierwszego tłoczenia. Jej termin przydatności nie powinien przekraczać 24 miesięcy. Jeśli szukasz oliwy extra vergine najwyższej jakości, odwiedź e-sklep https://volarebottega.pl/. Dostępne tam produkty pochodzą prosto z Włoch. Oliwa z oliwek tłoczona zgodnie z długoletnią tradycją to gwarancja jakości, doskonałego smaku i pełni cennych wartości odżywczych.