Większość z nas używa jej na co dzień, jednak mało kto przywiązuje do tego uwagę. Suszarka do włosów może jednak być zarówno naszym sprzymierzeńcem, jak i wrogiem niszczącym i tak nieszczególnie mocne włosy. Jak wybrać odpowiednią?

1. Dlaczego wybór suszarki do włosów jest tak istotny?

2. Rodzaje suszarek do włosów

3. Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

4. O czym pamiętać przy zakupie suszarki do włosów

 

Dlaczego wybór suszarki do włosów jest tak istotny?

Chociaż na co dzień nie zwracamy na nią większej uwagi, to jednak suszarka do włosów ma bardzo duży wpływ na kondycję zarówno naszej fryzury, jak i samej skóry głowy. Paradoksalnie bardzo łatwo jest przesadzić z mocą i przegrzać włosy, co może prowadzić do ich późniejszego osłabienia, wypadania czy rozdwajania się końcówek. Dotyczy to szczególnie osób, które na co dzień korzystają również z innych urządzeń działających na włosy ciepłem, jak lokówka czy prostownica - w takiej sytuacji powinniśmy uważać nie tylko pod kątem wyboru samej suszarki, ale również na to w jaki sposób jej używamy.

Wybranie suszarki najlepszej dla naszych potrzeb to nie tylko kwestia wyglądu czy rozmiarów. Ważne jest również to, abyśmy mogli wysuszyć włosy w miarę szybko oraz to, aby ich przy okazji nie potraktować zbyt dużą dawką ciepła. Warto więc poświęcić chwilę na sprawdzenie i porównanie różnych modeli, zagłębienie się w kwestie związane z dodatkowymi funkcjami i tak dalej.

 

Rodzaje suszarek do włosów

Najczęściej spotkamy się z trzema rodzajami suszarek, przy czym co najmniej dwa warto jest mieć w swoim własnym domu. Zaliczamy do nich kolejno:

  • suszarki turystyczne, cechujące się przede wszystkim niewielkimi gabarytami i łatwo mieszczącą się nawet w bardzo mocno wypełnionym bagażu podręcznym. Warto ją mieć jeżeli dużo podróżujemy, jednak należy pamiętać że tego typu urządzenie ma również niewielką moc i nie nadaje się na użytek codzienny;
  • klasyczne suszarki do domowego użytku, które każdy z nas posiada w domu. Różnią się rozmiarami, mocą i ilością dodatkowych opcji, jednak z takim urządzeniem doprowadzimy włosy do ładu znacznie szybciej niż wersją turystyczną;
  • suszarki stacjonarne, zazwyczaj spotykane w salonach fryzjerskich, a czasami również na niektórych basenach. Wygląda jak swoisty hełm na nóżce i pozwala wysuszyć włosy całkiem szybko. Nie nadaje się zdecydowanie do domowego zastosowania.

Wybierając suszarkę na co dzień powinniśmy zwrócić uwagę na jej moc oraz jakość wykonania, tak aby posłużyła nam przez dłuższy czas i jednocześnie nie spaliła włosów. Wiele dobrych, markowych urządzeń w atrakcyjnych cenach znajdziesz na stronie: https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlosow,_Remington.bhtml.

 

Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie podstawowe cechy powinna mieć suszarka. Co jednak z dodatkowymi opcjami? Jeżeli szukamy urządzenia z wyższej lub średniej półki warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • wbudowany generator jonów: gdy suszymy włosy to sprawiamy, że na ich powierzchni pojawiają się kationy, przez które włosy puszą się i elektryzują. Generator jonów ma za zadanie zniwelować ten efekt poprzez neutralizację ładunków dodatnich na naszej fryzurze. Dzięki temu ułożenie włosów jest łatwiejsze, a my wyglądamy schludnie i elegancko;
  • przycisk z chłodnym powietrzem: jest to bardzo przydatny dodatek który pozwala na regulowanie temperatury, jaką kierujemy na nasze włosy. Wykończenie fryzury na zimno jest równie łatwe jak na gorąco, a jednocześnie mniej obciąża nasze włosy;
  • koncentrator powietrza: czyli po prostu końcówka z wąskim "dzióbkiem", który ułatwia stylizowanie włosów. Obecnie jest to standard w niemal każdym pełnowymiarowym urządzeniu, jednak niekoniecznie musi być w sekcji suszarek turystycznych;
  • podczerwień: to opcja bardzo dobra jeżeli borykamy się z problemem zniszczonych włosów. Promieniowanie poprawia regenerację włosa, w związku z czym możemy trochę poprawić jakość naszej fryzury przez samo suszenie głowy;
  • powłoka z ceramiki: ceramiczne wykończenie bardzo dobrze rozkłada i oddaje ciepło, dzięki czemu suszenie następuje bardziej równomiernie. Pomaga to w uniknięciu sytuacji, gdy jedną partię włosów mamy już przesuszoną, podczas gdy sąsiednie wciąż są wilgotne. Ceramiczna powłoka jest szczególnie ciekawą opcją dla osób mających problemy z delikatnymi włosami.

W sytuacji gdy nie wiemy, na co się zdecydować, pomocną opcją może być przejrzenie rankingów lub porównań najpopularniejszych modeli suszarek. Wiele ciekawych egzemplarzy znajdziesz również klikając w link: https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlosow.bhtml.

 

O czym pamiętać przy zakupie suszarki do włosów

Wbrew pozorom suszarka do włosów to dość osobisty przedmiot, więc nie warto decydować się na model najbardziej popularny. Pamiętajmy że każdy ma inny typ włosów i inne potrzeby z tym związane, przez co rozwiązania które działają na przykład na naszych znajomych czy członków rodziny niekoniecznie muszą dać ten sam efekt u nas. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, jakie są nasze włosy i czego potrzebują - z tego punktu będzie łatwo przejść dalej i dobrać niezbędne opcje dla urządzenia idealnego.

undefined