Salony urody z połączonymi usługami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej są bardzo popularne w Polsce. Odwiedzający taki salon może skorzystać z usług kosmetologii sprzętowej, wykonać makijaż permanentny itd. Zaletą takich salonów jest zintegrowane podejście do eliminacji wad kosmetycznych. Z punktu widzenia właściciela to zwiększenie rentowności poprzez zwiększenie przepływu pacjentów, poszerzenie zakresu usług dodatkowych. Wielofunkcyjne urządzenia medyczne są jednym ze sposobów na zwiększenie możliwości salonu kosmetologicznego, przekształcenie go w prawdziwe centrum urody i zdrowia.

Salony urody z połączonymi usługami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej są bardzo popularne w Polsce. Odwiedzający taki salon może skorzystać z usług kosmetologii sprzętowej, wykonać makijaż permanentny itd. Zaletą takich salonów jest zintegrowane podejście do eliminacji wad kosmetycznych. Z punktu widzenia właściciela to zwiększenie rentowności poprzez zwiększenie przepływu pacjentów, poszerzenie zakresu usług dodatkowych. Wielofunkcyjne urządzenia medyczne są jednym ze sposobów na zwiększenie możliwości salonu kosmetologicznego, przekształcenie go w prawdziwe centrum urody i zdrowia.

Urządzenia medyczne w każdym salonie kosmetologicznym

  Dziś na rynku sprzętu medycznego prezentowane są urządzenia producenta Medika o szerokim przedziale cenowym. Eksperci medycyny estetycznej zalecają zakup sprzętu tej marki, ponieważ pozwoli uniknąć rozbieżności technicznych i zapewni niezawodną obsługę. Szczególnie popularny wśród konsumentów jest wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny, dzięki któremu kosmetolog może wykonać takie zabiegi jak: peeling ultradźwiękowy, mikroprądy, promieniowanie laserowe małej mocy, mezoterapia, liposukcja, mikrodermabrazja. W kosmetologii i medycynie estetycznej ultradźwięki stosuje się przy niskich i średnich częstotliwościach w trybie ciągłym i pulsacyjnym. Co więcej, im niższa częstotliwość promieniowania, tym głębiej ultradźwięki wnikają do tkanek biologicznych.

  Efekt terapeutyczny ultradźwięków opiera się na czynniku mechanicznym, zmianie reakcji biochemicznych w wyniku kawitacji i hipertermii. Fale akustyczne powodują kompresję i rozciąganie, pomagając poprawić mikrokrążenie, zwiększyć elastyczność tkanek i zmniejszyć stan zapalny. Efekt tworzenia mikropęcherzyków występuje, gdy fala ultradźwiękowa przechodzi przez miękkie tkanki biologiczne w wyniku naprężenia. Energia fal rozpoczyna biochemiczne procesy odmładzania i powstawania nowych naczyń włosowatych. Efekt termiczny powoduje zwiększony przepływ krwi, wzrost aktywności enzymatycznej, działanie uspokajające.

  W medycynie estetycznej w zabiegach odmładzających stosuje się złożone ultradźwięki: fonoforeza, peeling, eliminacja defektów kosmetycznych spowodowanych zapalnymi chorobami skóry, redukcja tkanki tłuszczowej, leczenie cellulitu i przebarwień; poprawić strukturę skóry. Wielofunkcyjne urządzenie medyczne Medika to innowacyjne techniki kosmetologiczne.

Jaki jest sprzęt medyczny dla kosmetologów?

  Sprzęt medyczny jest ważny dla każdego kosmetologa. Ale nie każdy kosmetolog może sobie pozwolić na cały zestaw niezbędnego sprzętu. Jednak wielu mistrzów zapomina, że lepiej skoncentrować się na udanym rozwiązaniu kilku zadań niż stale poszerzać listę usług. Właściwy zestaw niezawodnego sprzętu medycznego pozwoli Ci zostać profesjonalistą w swojej dziedzinie. Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia sprzętowa mogą rozwiązać wiele problemów dermatologicznych, usunąć niepożądane owłosienie i odmłodzić skórę.

Najczęściej wymagane procedury to:

  • Złuszczanie naskórka
  • Usuwanie włosów
  • Usuwanie blizn, cellulitu, rozstępów, trądziku
  • Rozjaśnianie skóry;
  • Lifting nieinwazyjny.

  Urządzenia medyczne o takiej funkcjonalności staną się niezawodną bazą dla większości salonów kosmetologicznych. Najlepszym rozwiązaniem są wysoce wyspecjalizowane urządzenia do karboksyterapii, Hifu, termolizy, peelingu wodorowego, plazmy. A także kombajny kosmetyczne pozwalające za pomocą jednego urządzenia wykonać różne techniki kosmetologiczne.

Jak wybrać urządzenia medyczne?

  Dzisiaj rzadko można znaleźć urządzenie medyczne, które nie ma możliwości zmiany ustawień, dostosowując zabieg do uzyskania lepszego wyniku. Ponadto liczba i rodzaj trybów (ręczny lub automatyczny) są różne dla różnych modeli. Dostępność wbudowanych protokołów, które są przeznaczone do zabiegów na różnych częściach ciała (takie urządzenia są wygodne zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów) znacznie ułatwiają pracę.

  Jednym z najbardziej popularnych obecnie obszarów jest kosmetologia laserowa, której główną zaletą jest bezbolesność zabiegu z namacalnym rezultatem. Systemy laserowe różnią się nie tylko rodzajem, ale także mocą, czasem trwania impulsu, długością fali, co umożliwia rozwiązywanie problemów różnego rodzaju. Producent urządzeń medycznych Medika na swojej stronie internetowej przedstawia szczegółowe opisy techniczne nowoczesnych modeli sprzętu medycznego i można kupić najbardziej optymalną opcję.

Termolifting skóry za pomocą urządzenia medycznego

  System RF, który łączy na jednej platformie techniki inwazyjnego i nieinwazyjnego frakcyjnego odmładzania. Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigłami z ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Sprzęt medyczny RFrax Lift Medika to nowa technologia oparta na krótkoterminowym wprowadzaniu wielu mikroigłek do skóry na kontrolowanej głębokości, przez którą energia RF przechodzi w trybie wielobiegunowym, powodując przebudowę skóry poprzez stymulowanie produkcji kolagenu bez groźby uszkodzenia termicznego naskórka.

  Technologia mikroigłowa RF jest dziś uważana za najbezpieczniejszą spośród metod ekspozycji na częstotliwości radiowe w kosmetologii. Możliwość kontrolowania głębokości wnikania mikroigiełek pozwala pracować na różnych głębokościach: od górnych warstw naskórka po warstwy SMAS. Procedura jest bezpieczna, jednorazowe końcówki z igłami stosuje się zgodnie z aseptycznymi i antyseptycznymi zasadami. Pacjenci salonów kosmetologicznych chętnie korzystają z zabiegu RF osiągając likwidację obrzęków i cieni po oczami, usuwanie rozstępów, blizn trądzikowych itd.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika