Sztuczne rzęsy są coraz częściej wybierane jako alternatywa dla naturalnych, pokrytych maskarą. Odpowiada za tym przede wszystkim wygoda oraz to, że dodają one kobiecie wyjątkowego wyglądu w każdym momencie dnia. Jeżeli decydujemy się na aplikację sztucznych rzęs- czy to w profesjonalnym salonie czy w zaciszu domowym, warto zwrócić uwagę na jakość używanego produktu.

Rzęsy syntetyczne, stanowią najtańsze rozwiązanie, jednakże nie zawsze wiąże się to z bezpieczeństwem naszych naturalnych rzęs czy oczekiwanym efektem w przypadku kiedy chcemy zaaplikować ich więcej.

Jedwabne rzęsy

Rzęsy jedwabne to z pewnością lepszy wybór aniżeli rzęsy syntetyczne. Sposób wykonania rzęs jedwabnych, powoduje iż są one bardziej elastyczne i wyglądają po prostu lepiej od rzęs akrylowych (syntetycznych). Wyglądają także bardziej naturalnie, głównie z racji tego jak są wykonane, ponieważ podobnie jak prawdziwe rzęsy, są grubsze u nasady, a na końcach są nieco zwężone. Rzęsy jedwabne możemy kupić w rozmaitych kształtach, długościach i wariantach, tak samo jak rzęsy syntetyczne, jednak nigdy rzęsy akrylowe nie uzyskają takiego naturalnego efektu jak te jedwabne. Firma Professional Lashes, oferuje rzęsy jedwabne, które wykonane są z protein jedwabiu, a co za tym idzie idealnie imitują naturalny włos. Dostępny pełny wybór grubości, skrętu czy długości, umożliwia indywidualny dobór rzęs, nawet dla najbardziej wymagającego klienta. Rzęsy Professional Lashes posiadają wszelkie atesty, dzięki czemu każda klientka może czuć się zupełnie bezpiecznie, naturalnie i wyglądać wyjątkowo.

Rzęsy jedwabne, są doskonałym rozwiązaniem zarówno na co dzień jak i na wieczorne wyjścia czy imprezy. Bardzo dobrze sprawdzą się u kobiet, których naturalne rzęsy nie są zbyt gęste, może nawet osłabione. Nie można tego powiedzieć w przypadku rzęs syntetycznych, ponieważ będą one dobrym rozwiązaniem tylko dla osób, które posiadają naturalnie grube i gęste rzęsy, gdyż stosowanie ich znacznie przerzedza naturalny włos i na odrost naturalnych rzęs po zdjęciu takiej aplikacji, trzeba będzie trochę poczekać. Dlatego też rzęsy jedwabne, będą odpowiednie dla każdego, nie zwiększą problemu wypadania czy nie zniszczą tych rzęs, które posiadamy. Materiał z jakich wykonane są jedwabne rzęsy, pozwala na zwiększenie ich grubości, przez co można zaaplikować ich mniej, a uzyskać efekt lepszy niż przy rzęsach syntetycznych, są także ciemniejsze niż rzęsy akrylowe. Na oczach prezentują się bardzo naturalnie, zupełnie nie odróżniają się od naturalnych rzęs, przystosowują do nich swój kształt, są niesamowicie elastyczne i nie obciążają naturalnych rzęs. Rzęsy jedwabne są obecnie najchętniej wybieranymi rodzajami sztucznych rzęs, zarówno przez profesjonalne salony jak i panie, które wykonują stylizacje rzęs w domu. Ich grubość oraz skręt pozwala na wykorzystywanie głównie w metodzie 1:1, ponieważ pozwalają na osiągnięcie już przy takiej metodzie, bardzo dobrego efektu. Można oczywiście je stosować także w innych metodach stylizacji, jednak fakt, że w użyciu metody 1:1 wyglądają znakomicie, przemawia za ich jakością i uniwersalnością.