Większość miast w Polsce oferuje dostęp do prywatnej opieki medycznej w specjalnych centrach medycznych świadczących usługi w zakresie ochrony zdrowia. Placówki te mają rację bytu ze względu na kiepską kondycję państwowej służby zdrowia. Niewystarczające środki z budżetu państwa spowodowały, że część społeczeństwa jest zmuszona leczyć się na własną rękę.

Większość specjalistów świadczy usługi w prywatnych gabinetach lekarskich, jednakże brak kompleksowej obsługi w takich miejscach sprawił, że na rynku pojawiły się centra medyczne. Oferują one dostęp do szerokiej gamy świadczeń medycznych oraz do specjalistów zapewniających opiekę medyczną w wielu dziedzinach medycyny. Z ich usług można korzystać indywidualnie, umawiając się na pojedyncze wizyty do danego specjalisty lub istnieje możliwość wykupienia pakietów medycznych, których cena różni się w zależności od ilości dostępnych w nich świadczeń. Porównanie pakietów medycznych dostępne jest na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/. Ponadto wiele pakietów jest skierowanych do pracodawców, którzy mogą wykorzystać je jako dodatkowe pozapłacowe wynagrodzenie dla pracownika. Przedsiębiorstwa przeważnie wykupują większą ilość ubezpieczeń zdrowotnych w takich centrach, dlatego ceny im proponowane są atrakcyjniejsze niż dla osób indywidualnych.

Placówki dostępne w całym kraju

Wiele centrów medycznych posiada swoje placówki w całej Polsce, a czasami współpracują one z partnerami z innych krajów. Tak więc wiele firm, posiadających oddziały w różnych miastach, może zdecydować się na wykup pakietu medycznego dla swoich pracowników. Każde z centrów medycznych funkcjonuje na podobnych zasadach, oferując swoje usługi na podobnym poziomie. Jedne firmy cechują się większą dostępnością placówek, inne dodatkowymi usługami takimi jak czaty lub wideoczaty z lekarzami różnych specjalności. Najbardziej popularnymi firmami oferującymi świadczenia medyczne są: Medicover, Luxmed, Falck, Enel-med. W każdym mieście mogą funkcjonować także mniejsze placówki, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Zanim dokona się wyboru jednej z nich warto jest zapoznać się z ofertą każdej i porównać zakres opieki oraz ceny pakietów medycznych.