Zabiegi oczyszczające to jedne z najpopularniejszych wyborów dokonywanych w salonach kosmetycznych. Klientki i klienci kochają je za spektakularne efekty, widoczne już po kilku godzinach od kuracji. Przeczytaj i dowiedz się jak wygląda oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Informujemy jak się do niego przygotować oraz jak dbać o skórę po jego wykonaniu.

Przygotowanie skóry do zabiegu oczyszczającego

Nie musisz specjalnie przygotowywać się samodzielnie do zabiegu. Wystarczy dokładne zmycie makijażu. Pamiętaj jednak aby tuż przed takim ani żadnym innym zabiegiem nie depilować sobie twarzy. Każde usuwanie włosków powoduje uszkodzenia skóry, które potraktowane nawet delikatnymi kosmetykami mogą być nieprzyjemne i powodować powiększenie się ran.

Pomimo tego, czy dokładnie zmyjesz makijaż, czy nie, zabiegi oczyszczające na twarz, zawsze są poprzedzone dezynfekcją skóry przed zastosowaniem właściwego kosmetyku. Kosmetyczka umyje ci dokładnie skórę kosmetykami antybakteryjnymi. Często zabiegi oczyszczające składają się z dwóch faz. Pierwsza to oczyszczenie manualne – czyli usunięcie widocznych zaskórników, a druga to kuracja kosmetykami. Jednak to podstawowe, ręczne oczyszczanie funkcjonuje jako samodzielny zabieg i jest ono poprzedzone potraktowaniem cery kosmetykami rozpulchnionymi, które ułatwiają jej oczyszczanie.

Przygotowanie skóry przez kosmetyczkę zależy od rodzaju zabiegu, który wybierzesz. Zobacz przykładowe sposoby oczyszczania, jakie oferuje renomowany salon kosmetyczny we Wrocławiu: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-oczyszczajace/.

 

Rodzaje zabiegów oczyszczających

Podstawowym rodzajem zabiegu oczyszczającego jest oczyszczanie manualne. Bardzo często zabiegi oczyszczające wykonuje się za pomocą peelingów. Stosuje się zarówno enzymatyczne, jak i mechaniczne. Ten pierwszy rodzaj polega na nałożeniu gęstego kremu, stworzonego z wyciągów owoców, który delikatnie rozpuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, odkrywając powierzchnię skóry, która jest zdrowsza, bielsza i niezanieczyszczona czynnikami zewnętrznymi. Peelingi solne i cukrowe to peelingi mechaniczne, które kosmetyczna rozciera po problematycznych miejscach, usuwając tym samym zrogowaciałe, wysuszone warstwy.

Podobnym sposobem oczyszczania skóry, jaki stosowany jest w peelingach enzymatycznych, wykorzystano w kuracjach kwasami. Są to naturalne wyciągi z roślin, uzyskane po chemicznym ich przetworzeniu. Rozpuszczają one wszystkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się na Twojej skórze.

Zabiegi oczyszczające to bardzo często sekwencje kilku różnych kuracji, które dzięki temu, ze zastosowane jednocześnie mogą najefektywniej zadziałać i utrzymać efekt na długo.

Dobre salony kosmetyczne, po każdym wykonanym zabiegu wcierają w skórę kremy nawilżająco-łagodzące, które przyspieszają regenerację oraz chronią delikatny naskórek przed czynnikami zewnętrznymi. Wychodząc z salonu kosmetycznego, zwłaszcza jeśli jest to sezon letni, staraj się nie odsłaniać twarzy w stronę słońca i przez przynajmniej dobę lub dwie nie opalać. Zadbaj o delikatną pielęgnację niezapychającymi kremami lub olejami. Aby przedłużyć efekt, dokładnie zmywaj makijaż i raz lub dwa razy w tygodniu wykonuj peeling.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły