Występowanie rozstępów ma podłożone genetyczne oraz hormonalne. Niekiedy są pozostałością po okresie dojrzewania, odchudzaniu lub poprzedniej ciąży. Jeśli obawiasz się, że mogą wrócić – rozpocznij prawidłową pielęgnację swojego ciała. Dodatkowo nie zapominaj o zdrowym oraz aktywnym trybie życia. Wspomoże on proces zapobiegania rozstępom.

Rozstępy – przyczyna powstania

Główną przyczyną pojawienia się rozstępów są hormony, a dokładnie wzrost kortyzolu i estrogenu. Doprowadzają do uszkodzenia fibroblastów, które produkują białka, wpływające na jędrność skóry – kolagen i elastynę. W dodatku w ciąży skóra ulega dużemu rozciąganiu się ze względu na powiększający się brzuch i większy rozmiar piersi. Osłabione włókna kolagenowe ulegają zerwaniu lub pęknięciu. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze pasma rozstępów w kolorze czerwonym, który mówi nam o ich fazie zapalnym. Z czasem bledną, przyjmując kremowo-biały odcień.

Regularna pielęgnacja ciała

Gdy mowa o rozstępach – zadbaj o pielęgnację. To ona przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Warto już od początku ciąży aż do końca pierwszego miesiąca po porodzie stosować kremy, które zapobiegają powstaniu czerwonych pasm. Rozstępy zazwyczaj pojawiają się na brzuchu, udach, piersiach, nogach czy rękach. Dlatego ze szczególną uwagą powinniśmy dbać o te miejsca. Zaopatrz się w produkty, które mają naturalne składniki i skutecznie ujędrnią skórę. Pozwoli to zapewnić odpowiednią ochronę oraz nie spowoduje żadnych podrażnień.

Zastosuj na rozstępy w ciąży kremy Mustela. To wybór produktów, stymulujących produkcję włókiem podtrzymujących skórę. Dzięki temu będzie ona odporna na czynniki, które powodują osłabienie włókien kolagenowych. To nie tylko możliwość wyboru kremów, ale również olejków i serum na rozstępy w ciąży. Wszystko to w oparciu o zadowolenie każdej kobiety, która chce zapobiegać powstaniu zmian lub pozbyć się już obecnych.

Nie tylko pielęgnacja jest ważna

Dobre kremy oraz olejki są ważne, ale nie stanowią jedynej pomocy w walce z rozstępami. Na kondycję i stan skóry wpływa również aktywność fizyczna oraz zdrowa i zbilansowana dieta. Jeśli chcesz na dłużej cieszyć się jędrnym ciałem oraz po porodzie szybko wrócić do formy to regularne ćwiczenia będą wskazane. Z pewnością powinnaś skorzystać ze spacerów, basenu, joggingu, czy jogi. Swój jadłospis wzbogać przede wszystkim o produkty pełnoziarniste (pieczywo, makarony, kasze, ryż), nabiał, chude mięsa i ryby, a także w owoce i warzywa. To składniki, które dostarczą Ci odpowiednich mikroelementów oraz witamin. Zwróć uwagę szczególnie na witaminy B, C, i E. Wpływają one na syntezę kolagenu, elastyczność i nawilżenie skóry. Często sięgaj po wodę ponieważ odpowiednie nawodnienie organizmu wspiera Twój organizm na każdym z ciążowych frontów. Odpowiednia pielęgnacja, dieta i aktywność fizyczna wpływają na sprawniejszą walkę z rozstępami i wspierają sprężystość skóry.

źródło zdjęcia: freepik.com

 

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły