Lakier hybrydowy ma szereg zalet. Przede wszystkim jest on bardzo trwałym sposobem na ozdobienie naszych paznokci. Zyskuje ogromną popularność, nie tylko wśród osób, które na co dzień zajmują się stylizacją paznokci, ale również wśród osób, które chcą zmienić nieco swój sposób malowania paznokci i wybrać lakier, który będzie znacznie trwalszy.

1. Lakier hybrydowy znacznie lepiej wygląda na dłoniach.

Wiele osób, nie tylko profesjonalistek jest w stanie rozróżnić lakier hybrydowy od lakieru tradycyjnego. Lakier hybrydowy jest przede wszystkim o wiele twardszy, ale również tworzy grubszą powłokę niż lakier tradycyjny, przez co lepiej prezentuje się na dłoniach. Nie odpryskuje ani nie ściera się.

2. Skutecznie utwardza paznokcie

Lakiery hybrydowe są polecane osobom, które często narzekają na łamliwe paznokcie. Dzięki lakierom hybrydowym paznokcie nie rozdwajają się, są mocne oraz mogą rosnąć naprawdę długie w przeciwieństwie do naturalnych paznokci, które nie pokryte przez lakier hybrydowy są bardzo kruche i łamliwe. Taki manicure może sprawić, że panie dotąd noszące krótkie paznokcie będą mogły cieszyć się długimi paznokciami.

3. Lakieru hybrydowego nie musimy poprawiać

Trwały lakier hybrydowy może utrzymać się na dłoniach nawet przez miesiąc. Często klientki idą do swojej stylistki paznokci dopiero w momencie, kiedy widoczny jest odrost. Dzięki zastosowaniu topu, ale również dobremu pigmentowi, lakier hybrydowy znacznie dłużej trzyma się na paznokciach.

4. Lakier hybrydowy mniej wysusza paznokcie

Wbrew ogólnej opinii lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci, a wręcz przeciwnie sprawiają, że te mniej się wysuszają. Po malowaniu tradycyjnym często używamy szkodliwych dla paznokci zmywaczy do paznokci, które mają w sobie aceton. To on odpowiada za mocne wysuszenie się płytki paznokcia. Lakiery hybrydowe są najczęściej ściągane z pomocą frezarki lub pilnika, a najczęściej bloczku polerskiego. Jest to bezpieczna forma ściągania paznokci, która ich nie niszczy ani nie wysusza.

5. Lakier hybrydowy pozwala na większą ilość zdobień

Obecne lakiery hybrydowe potrafią być bardzo piękne – mają wiele drobinek mieniących się pod światło, zmieniają kolor pod wpływem ciepła. Lakier hybrydowy nie tylko daje większe możliwości dla stylistki paznokci, ale również sprawia, że ozdoby znacznie dłużej się trzymają na paznokciach, ponieważ są utwardzane z pomocą lampy UV.

Jakie lakiery hybrydowe wybrać?

Jeśli jesteśmy początkujący, warto zakupić kilka, ale naprawdę dobrej jakości lakierów hybrydowych, które będą mieć odpowiednią strukturę, nie będą spływały na skórki oraz dadzą super trwały pigment. Takimi lakierami są np. polskie lakiery hybrydowe marki Polish Hybrid. Są to lakiery o wysokiej gęstości, szybko utwardzające się pod lampą UV i dające piękny efekt wykończenia. Można znaleźć je na stronie: http://polishhybrid.pl/, a pod zakładką : http://polishhybrid.pl/28-lakiery-hybrydowe-kolekcja-love można znaleźć przykładowe kolory od marki Polish Hybrid, które na pewno zachwycą nas nasyconymi barwami na różne okazje.