W kosmetyczce każdej kobiety powinno znaleźć się kilka narzędzi. Jakie warto wybrać? Bez wątpienia trzeba zainwestować w narzędzia do pielęgnacji stóp i rąk. O tym wszystkim możecie przeczytać w poniższym artykule. Gorąco zachęcamy do lektury!

Obcinacz do paznokci

Naturalnie długość paznokci jest bardzo ważną kwestią. Poobgryzane i krótkie paznokcie nie dodadzą nam atrakcyjności. Z kolei za długie paznokcie stanowią dużą przeszkodę w wykonywaniu codziennych czynnościach. Z tego względu konieczny jest zakup narzędzia umożliwiającego regulację ich długości. Obcinacze do paznokci mają również dodatkowe funkcje. Niektóre z nich wyposażone są w latarkę czy są w kształcie breloka. Alternatywę dla tego narzędzia stanowią nożyczki do paznokci.

Cążki do skórek

Nie tylko płytka paznokcia musi być zadbana, ale także obszar wokół niej. Skórki to efekt przesuszenia albo braku odpowiednich witamin. Stanowią one element, który zadziera się. Cążki do skórek pozwalają na ich komfortowe usunięcie.

Pilniczki

To najczęściej używane akcesoria do paznokci. Pozwalają one nadać paznokciom wybrany przez nas kształt, np. szpic czy kwadrat. Pilniczki różnią między sobą materiałem wykonania i ziarnistością. Mogą być wykonane z metalu, papieru lub szkła. Ta druga cecha oznacza gradację, która zapewnia ich delikatność. Im wyższa ziarnistość, tym większa delikatność.

Blok polerski

Jego zadanie to nadanie gładkości powierzchni, połysku oraz delikatności. Blok polerski umożliwia ich nabłyszczenie, bez zastosowania lakierów z połyskiem. Ponadto dobrze wypolerowane paznokcie dłużej utrzymują na sobie lakier.

Tarka do pięt

To narzędzie umożliwiające usunięcie zrogowaciałego naskórka powstające najczęściej z przesuszenia. Łatwiejsze usunięcie jest możliwe poprzez namoczenie stóp, a następnie użycia tego narzędzia.

Separatory

Chronią naszą wcześniejszą pracę i zapobiegają rozmazywaniu się lakieru. Po pomalowaniu paznokci możemy rozmazać wykonaną pracę, a przecież tego nie chcemy.

Finansowanie zakupu narzędzi kosmetycznych

Chcemy zakupić narzędzia kosmetyczne. Każda kobieta powinna je posiadać w swojej kosmetyczce. Warto zastanowić się też nad zakupem zestawy do paznokci hybrydowych czy żelowych, dzięki którym nasze paznokcie będą zawsze perfekcyjne. Nie mamy jednak wystarczającej gotówki, którą moglibyśmy przeznaczyć na ten cel? Co zrobić w takiej sytuacji? Otóż pomocna może okazać się szybka gotówka, Jej zalety to natychmiastowa dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach - >więcej informacji<. Pamiętajmy jednak, że szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości. Z tego względu zastanówmy się, czy szybka gotówka nie obciąży zbyt bardzo posiadanego przez nas budżetu domowego. Nie zapominajmy o zdrowym rozsądku podczas zaciągania każdego zobowiązania!