Informacje na temat postępowania w razie zagrożenia pożarowego mogą uratować niejednej osobie zdrowie, a nawet życie.

Ochrona przeciwpożarowa ma na celu ochronę zdrowia, życia, a także mienia i środowiska naturalnego przed pożarami. Właśnie dlatego ma tak duże znaczenie w kontekście pracy. Zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie przeciwpożarowej każdy użytkownik czy właściciel budynku ma obowiązek zapewnić odpowiednią ochronę PPOŻ. Wobec tego dotyczy to także pracodawców.

Postępowanie w razie pożaru nie jest wiedzą tajemną, która zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla strażaków czy specjalistów w dziedzinie PPOŻ. Może posiadać ją każdy z nas, a nawet warto wiedzieć, jak należy wówczas postępować, aby szybko i sprawnie zmniejszyć ryzyko związane z pożarami – również poza miejscem pracy.

 

Czego uczą szkolenia PPOŻ?

Szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej to kompleksowe szkolenia poświęcone zarówno teorii, jak i praktyce, które informują uczestników o tym, jak należy zachowywać się w razie wystąpienia ryzyka pożaru.

Podczas takich zajęć porusza się szereg tematów, między innymi związanych z właściwym alarmowaniem o wystąpieniu pożaru, o prawidłowej ewakuacji, a także prowadzi się zajęcia praktyczne, na przykład związane z obsługą gaśnicy. Zatem uczestnictwo w szkoleniu przeciwpożarowym to dla pracowników dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zachować się w tej sytuacji alarmowej.

Uzyskana podczas szkolenia PPOŻ wiedza będzie wtedy pomocna nie tylko w miejscu pracy, ale również poza nim – gdy przebywamy na zakupach, jesteśmy na wakacjach czy też jesteśmy w domu i pojawia się ryzyko pożaru.

 

Jak firmy organizują szkolenia PPOŻ?

Najczęściej szkolenia zlecane są zewnętrznym firmom. Jeśli chodzi o profesjonalne szkolenia PPOŻ Seka to jedna z wielu firm, które zapewniają w tym zakresie profesjonalną obsługę dla mniejszych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Kompleksowe szkolenia PPOŻ Seka to najlepszy wybór dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom dostęp do fachowej i pomocnej wiedzy dotyczącej ochrony przeciwpożarowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie Seka.pl.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły