Obecne wymogi pracodawców faworyzują osoby, które posiadają wiele kwalifikacji zawodowych, udokumentowanych certyfikatami. To ważne, aby zatrudniając jednego pracownika móc polegać na jego umiejętnościach. Kurs na wózek widłowy warto więc zrobić, bo im więcej umiejętności, tym atrakcyjniejsi jesteśmy na rynku pracy.

Kurs na wózek widłowy - ważna kwalifikacja dla pracowników branży budowlanej

Celem kursu jest przygotowanie do pracy przyszłych operatorów wózków widłowych zwanych jezdniowymi. Większość środków szkoleniowych wyposażonych jest w sprzęt wielorakiego typu, co umożliwia swobodny dostęp kursantów do każdego typu pojazdu. Dzięki temu egzamin państwowy oraz dalsza praca nie sprawiają kłopotów. Obecnie dostępne są już także w Polsce indywidualne zajęcia szkoleniowe i kursant może dopasować czas oraz ilość zajęć do własnego harmonogramu codziennej pracy, nie będąc uwarunkowanym wyborami innych osób. Wybierając ośrodek szkoleniowy, w którym odbywać będziemy kurs na wózek widłowy warto zapytać od dostęp do hal treningowych, aby uniknąć uzależniania odbycia się zajęć od warunków pogodowych. Hale treningowe są też dobrą przestrzenią do ćwiczenia prowadzenia pojazdu wózkowego w warunkach zbliżonych do przestrzeni sklepów wielkopowierzchniowych i i innych przestrzeni magazynowych.

 

Kurs na wózek widłowy - uprawnienia są bezterminowe

Kurs na wózek widłowy to bardzo dobra inwestycja czasowa i finansowa, gdyż uzyskiwane na kursie uprawnienia należą do kategorii bezterminowych, co oznacza, że nigdy ani indywidualny pracownik, ani też firma go zatrudniająca nie będą musieli ponosić żadnych opłat recertyfikacyjnych. A zatem za kurs na wózek widłowy zapłacimy tylko raz. Po ukończeniu kursu operator otrzyma uprawnienia do prowadzenia, obsługi i serwisu wszystkiego typu pojazdów wózkowych typu jezdniowego, niezależnie od ich typu fabrycznego, udźwigu, rodzaju stosowanego napędu. Absolwent kursu na wózek widłowy jest też uprawniony do samodzielnej wymiany butli z gazem. To ważna sprawa w codziennym użytkowaniu wózka widłowego, bo dzięki umiejętności samodzielnego serwisu, firma zyskuje czas i oszczędza środki finansowe, bowiem nie jest konieczne zatrudnianie zewnętrznego serwisanta. Operatorzy uzyskują również uprawnienia w językach angielskim, niemieckim i norweskim. Wiele firm szkoleniowych oferuje również w pakiecie nieodpłatne kursy na magazyniera i hakowego dla osób, które wykupią kurs na wózek widłowy.

 

Kurs na wózek widłowy - korzystne oferty dla firm

W przypadku firm wykupujących kurs na wózek widłowy dla większej liczby pracowników możliwe są także rabaty i dojazd instruktora do firmy, jeśli tylko posiada ona wystarczającą bazę sprzętową. W takim przypadku firma ponosi wyłącznie opłatę za szkolenie pracowników, a dojazd instruktora na miejsce szkolenia jest bezpłatny. Szkolenie obejmuje również zakres bezpieczeństwa i higieny pracy ze sprzętem i przygotowuje do egzaminu teoretycznego w formie testowej oraz praktycznego, dotyczącego prowadzenia pojazdu, wiedzy o jego funkcjonowaniu, obsłudze technicznej i podstawowym serwisie zachowawczym. Kurs na wózek widłowy warto polecić wszystkim pracownikom firmy budowlanej, gdyż jego niewielkie koszty zwracają się już w przypadku pojedynczych zleceń.

 

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły