Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga znalezienia lokalu odpowiedniego na potrzeby konkretnego biznesu. Nie zawsze istnieje konieczność kupowania powierzchni biurowej. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się wynajęcie biura.

Kiedy bardziej opłaca się wynająć

Jeśli chodzi o biura Toruń ma wiele świetnych lokalizacji do wynajęcia - zarówno w nowoczesnych biurowcach idealnie nadających się do korporacyjnej działalności, jak i na starówce, w pobliżu dużego natężenia ruchu pieszych, co może być korzystne dla działalności handlowo-usługowych. Z wynajmem biura jest dokładnie tak, jak z wynajmem mieszkania. Jest to wygodne, pod warunkiem, że nie robimy tego na dłuższą metę, ponieważ wówczas przestaje być opłacalne. W zależności od stanu i lokalizacji w Toruniu za powierzchnię biurową zapłacimy od 20 do 60 złotych za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni. Koszty miesięczne wynajmu mogą się więc plasować w okolicach 2-10 tysięcy złotych.

Kiedy zatem warto wynajmować biuro? Kiedy startujemy z nową firmą lub tworzymy oddział w nowej lokalizacji. Również wtedy, gdy nie stać nas na wykupienie powierzchni biurowej (którą w razie potrzeby zawsze można wynajmować innym przedsiębiorcom). Kilka tysięcy miesięcznie na czynsz to spory wydatek, dlatego lepiej, by sytuacja wynajmowania nie trwała zbyt długo.

Cena za lokalizację

W cenę wynajmu biura zawsze wliczona jest jego lokalizacja. Doskonale skomunikowane biuro w centrum miasta z łatwym dojściem bezpośrednio od ulicy to idealne miejsce na działalność handlową czy usługową, na przykład biuro rachunkowe albo biuro podróży. Drogim, ale opłacalnym rozwiązaniem jest wynajęcie niewielkiej powierzchni biurowej na terenie dużego obiektu, na przykład galerii handlowej. Z takich rozwiązań bardzo często korzystają pośrednicy firm ubezpieczeniowych lub telekomunikacyjnych, którzy nie potrzebują wiele powierzchni na swoje usługi, natomiast zależy im na doskonale skomunikowanym miejscu.

Czy warto korzystać z wynajmu powierzchni biurowej?

Jeśli nie stać nas na wykupienie samodzielnego biura w Toruniu, wynajem będzie jedynym rozwiązaniem. Wynajmowanie biura jest korzystnym rozwiązaniem, gdy nie jesteśmy jeszcze pewni swojego biznesu. Wówczas przez rok lub dwa lata można przetestować, czy wynajmowanie konkretnej lokalizacji rzeczywiście się opłaca. A jeśli tak - to kilkutysięczny czynsz przy stałych, wysokich dochodach nie powinien stanowić większego problemu. Z biegiem czasu wyklaruje się, czy na naszą działalność potrzebne jest właśnie takie biuro. Wynajem ma również ogromną zaletę w postaci możliwości zakończenia umowy z właścicielem. Ma to plusy na przykład wtedy, gdy planujemy poszerzyć działalność i potrzebujemy większej przestrzeni biurowej. Posiadanie powierzchni z dużym kredytem jest pewnym utrudnieniem na drodze do rozwoju swojego biznesu. W sytuacji, gdyby okazało się, że w podobnej lokalizacji zwolnił się na przykład tańszy lub z różnych względów lepszy lokal - możemy bez sentymentów i większych zobowiązań przenieść się do innej lokalizacji. Zdecydowanie - wynajem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły