By ułatwić zamawiającym robienie zakupów, które mieszczą się poniżej progu stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, Urząd Zamówień Publicznych stworzył Internetową platformę, która nosi nazwę „eKatalogi”.

Za jej pomocą można skorzystać z dwóch rodzajów usług:

• Dla wykonawców: daje możliwość przedstawienia swoich specjalistycznych produktów. Przy pomocy platformy Internetowej można stworzyć karty z produktami o jednolitej formie. Karty mają za zadanie umożliwić porównanie i dokonać wyboru produktów oferowanych przez danego wykonawcę.
• Dla zamawiającego: dokonywanie zakupów wyspecjalizowanych produktów u wykonawców. Za pomocą platformy można wyszukać i skorzystać z gotowej oferty lub złożyć zapytanie ofertowe do wykonawcy.

Czym są eKatalogi?

Biorąc pod uwagę powyższe można powiedzieć, że eKatalogi to platforma Internetowa, która łączy przedsiębiorców z sektorem administracji publicznej. Przy jej pomocy można realizować zamówienia publiczne na sprzedaż i zakup produktów i usług o maksymalnej wartości 418 000 euro dla sektora publicznego i 30 000 euro dla pozostałych. Platforma umożliwia zamieszczanie ofert i zdobycie nowych klientów w sektorze administracji publicznej.

eKatologi platformą dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców

Platforma eKatalogi ma za zadanie zwiększyć konkurencyjność mniejszych przedsiębiorstw, gdyż przy jej pomocy będą oni mogli w łatwy i przystępny sposób umieszczać swoje oferty w systemie. W ten sposób będą one dostępne dla dużej grupy osób poszukujących wykonawców. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy są filarem działalności tego systemu. Platforma przyczynia się do rozwoju przedsiębiorców. Dużą zaletą systemu eKatalogi jest bezpłatny i nieograniczony dostęp do dużej bazy klientów sektora administracji publicznej. Także udział w zamówieniu publicznym nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych opłat, a może się przyczynić do zwiększenia zysków przedsiębiorstwa.

Platforma zakupowa eKatalogi i jej zalety

Dużą zaletą platformy jest umożliwienie dokonania podstępowania zamówień publicznych poniżej progu ustawowego. Dla zamawiającego oznacza to, że może on swobodnie korzystać ze wszystkich zamieszczonych w platformie ofert. Przeglądanie i porównywanie ofert przy pomocy eKatalogów jest bardzo szybkie, proste i dostępne o każdej porze. Samo składanie zamówień publicznych jest bardzo łatwe i bezpieczne. W celu poprawienia bezpieczeństwa powierzonych platformie danych, eKatalogi zostały zintegrowane z Profilem Zaufanym.

Cały proces odbywa się drogą Internetową, co zmniejsza ilość papierowej korespondencji pomiędzy zamawiającym i dostawcą.
eKatalogi są narzędziem bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze. Dają możliwość śledzenia zawieranych w niej transakcji. Narzędzie przyczynia się do uproszczenia procesu zamówień publicznych i umożliwia przedsiębiorcom nawiązywanie relacji biznesowych.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły