Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo istotną kwestią. Zarówno małym biurom, jak i wielkim korporacjom potrzebne są niezbędne narzędzia i oprogramowania, które pomogą stworzyć dobrą ochronę przed wieloma zagrożeniami z zewnątrz. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania i wdrożyć je tak, by każdy użytkownik czuł się bezpiecznie. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Zagrożenia w sieci

Bezpieczny dostęp do sieci pełni kluczową rolę w wielu firmach. Coraz częściej różnego rodzaju boty próbują włamać się do systemów i wykraść dane. DDoS to rodzaj ataku na system komputerowy lub usługę sieciową, przeprowadzany z wielu komputerów jednocześnie. Zajmuje on wszystkie wolne zasoby i uniemożliwia wykonanie różnego rodzaju działań. Popularne ostatnio wysyłanie wiadomości ze specjalnymi linkami zawierającymi szkodliwe oprogramowanie często staje się przyczyną wyłudzenia danych, czy kradzieży. Warto więc zadbać, by firmowa sieć działała sprawnie i była odpowiednio zabezpieczona.

Fortigate, czyli skuteczna zapora

Fortigate (https://sprint.pl/pl/uslugi/fortigate) to funkcjonalną zapora, która, zapewni bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej. Ochrona antywirusowa wykrywa wszelkie szkodliwe oprogramowania w wyniku analizy behawioralnej i sygnaturowej. Blokuje również możliwość instalacji niebezpiecznych programów, co pozwala zapobiec zawirusowaniu urządzenia. Zapora jest łatwa we wdrożeniu i nie wymaga komplikowania dotychczasowej struktury bezpieczeństwa. Posiada również funkcję filtracji spamu, dzięki czemu uniemożliwi przepływ niechcianych i niebezpiecznych treści, ułatwiając pracownikom wykonywanie swoich obowiązków. Fortigate spełnia wszelkie wymagania określone przez RODO, kontrolując i niwelując ryzyko wypłynięcia poufnych danych, plików czy dokumentów.

FortiWEB

Wszelkie aplikacje webowe również są narażone na ataki hakerów. FortiWEB (https://sprint.pl/pl/uslugi/fortiweb) to skuteczne rozwiązanie zapewniające ochronę przed DoS, DDoS, botami i podejrzanymi adresami URL. Dzięki ciągłej analizie ruchu z wykorzystaniem predefiniowanych profili bezpieczeństwa zapora poinformuje użytkownika o potencjalnym ataku w czasie rzeczywistym. Firma Sprint (https://sprint.pl/) zapewnia skuteczne i łatwe wdrożenie, dzięki czemu usługa zostanie dopasowana do potrzeb użytkownika. Zapewnij bezpieczeństwo aplikacjom webowym, zaufaj zaawansowanemu rozwiązaniu!

Wysoki poziom zabezpieczeń sieci oraz aplikacji działających w jej obrębie pełni kluczową rolę praktycznie w każdym biznesie. Jeżeli firma działa głównie na różnego rodzaju danych zawierających poufne informacje to warto rozważyć wdrożenie którejś z nich. Skontaktuj się z konsultantem i dowiedz się więcej!