Wypożyczalnie samochodów oferują bardzo szeroki wybór pojazdów, nie tylko samochodów osobowych ale również nietypowych pojazdów. Dzięki możliwości wynajmu zarówno krótko jak i długoterminowego można w dobrej cenie skorzystać z bardzo dobre wyposażonych, zadbanych i nowoczesnych samochodów.

Na każdą okazję

Kupując samochód myślimy całościowo, staramy się wybrać optymalny model, wybierając się do wypożyczalni nie musimy naszych wyborów optymalizować, gdyś konkretny samochód pożyczyć możemy na dzień, godzinę czy rok. Wiele samochodów pożyczamy wyłącznie z powodu konkretnej okazji jak wyjazd na wakacje kamperem, wyjazd na ślub limuzyną, impreza integracyjna busem itp. Jedną z mniej przyjemnych okazji jest wynajem auta z powodu awarii lub wypadku dotychczasowego samochodu. Wówczas zależy nam na podobnym aucie, w równym standardzie i klasie. To też okazja na wypróbowanie wybranego modelu auta jakie mamy w planie kupić lub którym zawsze chcieliśmy pojeździć i nie było ku temu innej okazji.

Duży wybór i dostępność

Klienci korzystający z wypożyczalni samochodów cenią sobie duży wybór pojazdów. To podstawa tego typu biznesu by w swojej flocie posiadać samochody na każda kieszeń i potrzebę. Nie brakuje zainteresowania autami małymi, miejskimi jak i samochodami w typie limuzyny, busa. W zależności od potrzeb klienci poszukują odpowiedniego pojazdu dostępnego w wybranym terminie. To kolejna cecha pożądana w dobrej wypożyczalni. Terminarz dostępności jest niezmiernie ważny. Niektóre samochody należy rezerwować długo przed dniem wynajmu, inne dostępne są non stop, od reki. Kolejna cechą przemawiającą za wyborem wypożyczalni jest minimum procedur formalnych. Wynajem samochodu to jednak nie marchewka czy bułka, konieczna jest umowa, regulamin usługi itp. Dzięki możliwościom internetowej rezerwacji formalności można ograniczyć.

 

Cena i jakość

Jeżeli przede wszystkim zależy nam na cenie wynajmu, mamy możliwość obniżenia kosztów poprzez wybór samochodów starszego typu, mniej komfortowych, jak i w wynajmie długoterminowym. Oczywiście cena za dobę wynajmu zależy nie tylko od klasy samochodu ale i wypożyczalni. Na rynku funkcjonuje wiele renomowanych marek wypożyczalni które z uwagi na wysoka jakość obsługi i renomę mogą pozwolić sobie na wyższe ceny. Gwarancja jakości sprawia iż znajdują szereg klientów. Tuz obok nich funkcjonuje także mnóstwo lokalnych, niewielkich wypożyczalni, w których znaleźć można różne pojazdy i te tańsze i droższe a usługi są zdecydowanie tańsze. Mimo wszystko stosunek ceny do jakości usługi wypożyczalni jest bardzo korzystny. Porównując opcje zakupu nowego samochodu z wynajmem niemalże nowego auta z wypożyczalni może okazać się, że opcja druga jest o wiele bardziej opłacalna. Jak to możliwe? Samochody produkowane są po to by były użytkowane. Zarówno salonom sprzedaży zależy na tym by auto miało swojego użytkownika, jak i wypożyczalni, bankom kredytującym itd. Samochody najwięcej na swej wartości tracą w pierwszych latach dlatego też wypożyczalnie samochodów często wymieniają swoją flotę pojazdów na nową, po to by być wciąż konkurencyjnymi na rynku.