Urządzanie salonu fryzjerskiego wydaje się być fajną zabawą. Jednak tak naprawdę to ciężka praca, przy której trzeba pamiętać o wielu elementach. Nie musi to być takim przykrym obowiązkiem, wystarczy się tylko odpowiednio przygotować do tego zadania. Dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, który powinien ułatwić urządzanie salonu fryzjerskiego. 

Jaki fotel fryzjerski wybrać?

Każdy fryzjer doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że najważniejszym meblem w salonie, często przesądzającym o kolejnej wizycie klienta jest fotel fryzjerski. To właśnie on odpowiada za komfort spędzania czasu w salonie fryzjerskim Warto też pamiętać, że od wyboru fotelu zależy nie tylko komfort klienta, ale też fryzjera. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć ten zakup. Najważniejsze cechy idealnego fotela fryzjerskiego to wygoda, praktyczność oraz odporność na uszkodzenia. W końcu dobry mebel powinien nam służyć przez wiele lat. Powinien być więc solidny i wykonany z najwyższej jakości materiałów. Nie możemy też zapominać, że odwiedzą nas klienci różnego wzrostu i postury. Dlatego najlepiej wybierać fotele fryzjerskie z możliwością regulacji, aby móc dopasować go do potrzeb każdego klienta. Idealnie sprawdzi się model z pompą hydrauliczną, ponieważ umożliwi swobodne poruszanie fotelem. Jeśli stoisz przed wyborem tańszego fotela fryzjerskiego to warto rozejrzeć się za modelami z pompą gazową. Niestety, przy nim klient będzie musiał wstawać za każdym razem, gdy zdecydujemy się zmienić ustawienia. To w znaczący sposób zmniejszy jego komfort w trakcie wykonywania usługi.

Czy powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd salonu?

Wygląd salonu oczywiście nie jest najważniejszy, ale należy się przyłożyć do jego urządzania. W końcu na niego klient zwróci uwagę w pierwszej kolejności. Dlatego jest on jednym z czynników zachęcających do odwiedzin. Dlatego musimy się postarać, aby cała aranżacja była spójna i zgodna z naszą wizją. Musimy też się zastanowić, kto jest główną grupą docelową i określić jej potrzeby. Wygląd salonu również powinien jej odzwierciedlać. Jednak nie tylko estetyka się liczy, ważniejsza jest czystość i schludność. Dlatego przy aranżacji warto się zastanowić, czy wybrane przez nas rozwiązanie, nie będzie dostarczać problemów w czasie sprzątania. Jeżeli dokładnie przemyślimy te kwestie, to z pewnością uda nam się zaaranżować wymarzony salon fryzjerski. 

Nie zapominajmy o...

W trakcie wyposażania salonu fryzjerskiego trzeba pamiętać jeszcze o kilku kwestiach. Przede wszystkim nie może w nim zabraknąć odpowiednich mebli, w których ułożymy wszystkie kosmetyki i akcesoria. Bardzo ważna jest też półka na kółkach. To właśnie na niej możemy ułożyć wszystkie produkty potrzebne do pracy nad włosami konkretnego klienta. Nie możemy też zapominać o myjce, a przydatne może się też okazać suszarka stojąca. Trzeba też pamiętać o odpowiednich akcesoriach takich, jak suszarka, prostownica, nożyczki, a także różne szczotki. Oczywiście bardzo ważne są też kosmetyki - w końcu bez nich nie uda nam się stworzyć odpowiednich fryzur. Warto na początku zrobić większy zapas, a później stopniowo uzupełniać.