Obecnie istnieje wiele metod i technologii obróbki metali, tworzyw sztucznych, gresu, płytek ceramicznych, naturalnego kamienia czy szkła. Wykorzystuje się zaawansowane maszyny przeznaczone do cięcia plazmą, wodą, tlenem oraz laserem.

Pełna oferta różnych technologii zapewniających wysoką precyzję i optymalną jakość dostępna jest na stronie https://www.eckert.com.pl/pl/offer

Maszyny do cięcia plazmą i tlenem

Kompaktowa przecinarka plazmowa Agat służy do cięcia plazmą oraz tlenem. Wyróżnia się bardzo dobrą dynamiką, dużą wydajnością i precyzją cięcia blach. Nie bez znaczenia jest fakt, że maszyna ta posiada rozbudowaną bazę predefiniowanych parametrów cięcia. Poza tym została zaprojektowana i wykonana tak, aby mogła efektywnie pracować w wielkich przedsiębiorstwach i oferuje doskonałej jakości, idealnie odwzorowane elementy. Maszyna Agat dysponuje szeroką skalą w zakresie możliwości cięcia materiałów - o grubości od 0,5 mm do 100 mm. Maszynę można wyposażyć w system cięcia tlenowego i plazmę

Niezawodny palnik tlenowy

Tlen jest wykorzystywany do cięcia stali konstrukcyjnych niskowęglowych i niskostopowych w dużym zakresem grubości obrabianych materiałów. Palnik tlenowy posiada automatyczny system zapalania, jak również specjalny czujnik wysokości oraz opcję manualnego ustawiania kąta.

Cięcie plazmowe – optymalne wykorzystanie parametrów maszyny

System plazmowy w pełni umożliwia pracę palników plazmowych w optymalny sposób, co w praktyce oznacza ekonomiczną i jednocześnie dobrą jakościowo obróbkę materiałów stalowych. Cięcie plazmowe stosuje się w przypadku stali kolorowej, konstrukcyjnej i stopowej. Relatywnie niski koszty inwestycji w maszynę plazmową oraz wysoka wydajność sprawiają, że support plazmowy jest najlepszym uzupełnieniem metody cięcia tlenowego.

Zaawansowana technika laserowa

Cięcie laserem należy do jednej z najbardziej dokładnych metod obróbki metalu oraz innych materiałów wymagających ogromnej staranności i precyzji. Technologię tę zapewniają zaawansowane maszyny cnc, sterowane numerycznie. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań jest niezawodna przecinarka laserowa CNC - Diament Fiber Laser 2. To maszyna cnc, która  działa w oparciu o technologię światłowodową, dzięki której zdołano zminimalizować koszty eksploatacji lasera. Lasery to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, w których priorytetem jest najwyższa precyzja cięcia oraz szybki czas obróbki.

Szerokie możliwości rozbudowy maszyny

Laser Diament Fiber umożliwia obróbkę szerokiej gamy materiałów refleksyjnych, tj. miedź, mosiądz i aluminium. Został on wyposażony w innowacyjny system PCS przeznaczony do samodzielne i starannego doboru czas przebijania do danego materiału. Specyficzna budowa maszyny zapewnia opcja zainstalowania napędów liniowych zamiast serwonapędów.

Precyzyjne cięcie wodne 3D

Opal WaterJet Combo to unikalna maszyna łączącą metodę ultraszybkiego cięcia plazmą i dokładność cięcia strumieniem wody. Cięcie hydroabrazywne, czyli rozdzielanie materiału strumieniem wody zapewnia wyjątkową precyzję cięcia i fazowania większości materiałów i najwyższą jakość krawędzi.