Kombajn zbożowy jest bez wątpienia drugą najbardziej znaną maszyną rolniczą, poza ciągnikiem! Jest niezbędny do zbierania plonów i bez dobrego sprzętu może się to skończyć zrujnowaniem, a nawet utratą plonów i zysków.

W związku z tym utrzymanie kombajnu zbożowego jest bardzo ważne. Przy dobrej konserwacji można uniknąć uszkodzeń.

Głównymi elementami kombajnu są:

  • Części tnące,

  • Części zbierające,

  • Części przesiewające,

  • Części izolujące,

  • Części czyszczące,

  • Części deponujące.

Znajdowanie części do kombajnu

Ponieważ twój kombajn jest naprawdę połączeniem różnych elementów, znalezienie części nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście mieszanie różnych marek nie zawsze będzie się sprawdzać, ale dzięki internetowi na wyciągnięcie ręki możesz znaleźć coś, co będzie pasować.

 

Jeśli sklep stacjonarny, w którym zaopatrujesz się w części do kombajnu nie posiada tego co potrzebujesz, to spróbuj skorzystać ze sklepu internetowego z częściami do maszyn rolniczych.

Dopasowanie części najlepiej jest pozostawić mechanikowi, chyba że jesteś super pewny siebie i znasz się na rzeczy. Nie jest to robota dla niedoświadczonego mechanika, ponieważ kombajny są najbardziej złożonymi maszynami w gospodarstwie.

W idealnym przypadku należy dokładnie sprawdzać części kombajnu co roku, zanim będzie trzeba go używać. W ten sposób będziesz miał czas na naprawę, wymianę poszczególnych części kombajnu przed żniwami.

Gdzie kupić części do kombajnu?

Agropomoc jest dostawcą sprawdzonych części do kombajnu. Od kilkunastu lat dostarcza klientom wysokiej jakości części kombajnowe w odpowiedniej cenie. Jednak to, co naprawdę wyróżnia Agropomoc w branży części do maszyn rolniczych, to doświadczeni eksperci, którzy tworzą nasz zespół. Dążą do tego, aby każdy klient otrzymał odpowiednią część, w odpowiedniej cenie. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu nasz zespół pomoże Ci określić, która część lub części najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. A jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniego elementu, przeszukamy naszą rozległą sieć dostawców części, aby znaleźć potrzebną kombinację.

W Agropomocy rozumiemy, że rolnictwo jest działaniem całodobowym. A kiedy potrzebujesz znaleźć część i szybko ją znaleźć, odwiedź stronę Agropomoc.pl. Możesz znaleźć i kupić odpowiednie części do kombajnu o każdej porze dnia i nocy za pośrednictwem naszej strony.