Jeśli Twoi pracownicy piją duże ilości kawy, to najwyższy czas, aby zaopatrzyć się w ekspres do biura. Tradycyjne parzenie kawy bądź przyrządzanie jej za pomocą kawiarki to mozolna oraz długa czynność. Warto zapewnić komfort pracownikom pod każdym względem. Zatem, na co zwrócić uwagę, zanim kupisz ekspres do biura?

Wydajność ekspresu oraz rodzaj przyrządzanych kaw

To dwie kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy. Wówczas pozwoli to nam ustalić, na jaki dokładnie model urządzenia się zdecydować. Wydajność ekspresu, czyli to ile jest w stanie dziennie przygotować filiżanek kawy. Niektóre modele pozwalają na zrobienie dwóch lub więcej filiżanek jednocześnie. Zatem warto oszacować, ile ekspres będzie przygotowywał kawy. Drugim ważnym czynnikiem jest ich rodzaj. Ekspres również jest odpowiednio dostosowany do danego typu kawy. Dlatego nie w każdym urządzeniu znajdziemy możliwość przyrządzenia latte. Ekspres najczęściej wtedy nie będzie posiadał spieniacza bądź dyszy spieniającej. Mniejsze biura o zróżnicowanej licznie pracowników mogą pozwolić sobie na zakup ekspresu na kapsułki. Łatwe oraz szybkie w obsłudze urządzenie. Dlaczego sprawdzi się w mniejszych biurach? Odpowiedź jest prosta – duża ilość przyrządzanych kaw, to większy koszt zakupu kapsułek. Dlatego niekiedy warto znaleźć urządzenie, które dodatkowo będzie uniwersalne. Rodzaj kawy także jest istotną kwestią. Zazwyczaj ekspres ciśnieniowy automatyczny pozwala na zrobienie dużej ilość ulubionego napoju wraz z jego różnym rodzajem.

Dodatkowe przydatne funkcje w ekspresie

Jeśli zdecydujemy się na ekspres ciśnieniowy automatyczny, to z pewnością w większości dostępnych modelach widnieje wiele dodatkowych funkcji. Niekiedy jest nią właśnie możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy jednocześnie wraz z ich podgrzaniem (wówczas kawa nie ostygnie). Dodatkowo wiele modeli posiada system spieniania mleka, dzięki któremu za pomocą kilku przycisków przygotujemy mleczną kawę. Wśród innych dodatkowych opcji – dotykowy wyświetlacz, zapamiętywanie ustawień, oraz funkcja samooczyszczania i odkamieniania. Z pewnością ułatwiają one korzystanie z ekspresu i sprawiają, że zaoszczędzamy dodatkowo czas. Nie zapominajmy o samym designu urządzenia. W zależności od pomieszczenia oraz miejsca, gdzie powinien widnieć ekspres, wybierzmy ten model, który będzie o odpowiednich rozmiarach. W dodatku wiele z nich charakteryzuje kompaktowa wielkość, dlatego łatwo znaleźć funkcjonalne urządzenie. Dlatego polecamy ekspresy do biura w sklepie świat ekspresów, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedni sprzęt do swojej firmy. Ponadto podczas zakupów online możesz niekiedy liczyć na znacznie niższą cenę oraz wiele gratisowych profitów.

źródło zdjęcia: freepik.com