Mimo dużego wzrostu gospodarczego w ostatnich latach wiele osób decyduje się na wyjazd do Niemiec w celu znalezienia pracy i wyższych zarobków. Sprawdź jak znaleźć odpowiednie przewozy do Niemiec.

Województwo kujawsko-pomorskie we wszelkich statystykach notuje wzrost gospodarczy. Ludzie więcej zarabiają, powstaje więcej miejsc pracy, natomiast wielu z nas decyduje się na wyjazd do Niemiec w poszukiwaniu pracy.

Ofert transportu jest wiele, szczególnie tych z "szarej" strefy - my powiemy Wam czym kierować się przy wyborze tej właściwej.

Przewozy do Niemiec z woj. Kujawsko-Pomorskiego.

Firm "specjalizujących" się w przewozach do niemiec na terenie naszego województwa jest ok. 750. Całkiem dużo, prawda?
Potocznie szukamy ich w sieci pod hasłami typu "busy do niemiec" - sam tabort to faktycznie bus, a nie częściej nam spotykany autobus.
Najczęściej są to pojazdy typu mercedes vito, renautl traffic, opel vivaro posiadające 9 miejsc siedzących i sporą przestrzeń bagażową. Plusem takich pojazdów jest to, że nie gnieciemy się wśród ogromu pasażerów, a cała organizacja wsiadania i wysiadania jest dużo bardziej wygodna.

Korzystając z takiej oferty kupujemy przejazd z adresu pod adres tzw. door to door - co to znaczy? Dosłownie, zamawiamy busa pod adres naszego domu i wskazujemy jako adres docelowy miejsce pracy w danej miejscowości na terenie Niemiec. Niezwykle wygodna sprawa, szczególnie w przypadku kiedy jedziemy pierwszy raz i chcemy uniknąć stresu z ewentualną barierą językową i transportem lokalnym.

Jak szukać przewozu w internecie?

Sformuowanie busy do Niemiec wpisane do wyszukiwarki jest bardzo ogólne i na 99% trafimy na firmę, która nie będzie mogła nam pomóc. Dlaczego? Przecież chcemy jechać do Niemiec... Otóż Polska i kraj docelowy tj. niemcy są bardzo duże - często przewoźnicy ze względów ekonomicznych obsługują mniejszy obszar, aby zmaksymalizować zyski i skrócić czas przejazdu.

Jak szukasz przewozu do niemiec skup się na lokalizacji z której wyjeżdzasz np. Brodnica i lokalizacji docelowej do której dążysz np. Monachium.
W ten sposób znacznie zawęzisz wyniki i zdecydowanie bardziej precyzyjnie wybierzesz firmę.

Tym samym kieruj się przy szukaniu busa z niemiec do Polski Pamiętaj o wpisaniu kierunku podróży oraz lokalizacji do której chcesz się dostać.

Ceny busów do Niemiec

Ceny przewozu są zróżnicowane w zależności od odległości przejazdu, dnia oraz sezonu. Okres świąteczny również jest droższy, a rezerwować miejsca trzeba dużo wcześniej - pamiętajmy, w busie zazwyczaj jest tylko 8 miejsc.
Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny przejadów w kilku lokalizacjach weryfikowane na podstawie rozmów z piętnastoma firmami przewozowymi.

Bydgoszcz - Stuttgart - śr. 320 zł
Toruń - Monachium - śr. 320 zł
Nakło nad Notecią - Duisburg - śr. 240 zł
Brodnica - Fryburg - śr. 340 zł

Cena wydaje się być spora, natomiast biorąc pod uwagę transport z adresu pod adres, pomoc z bagażami + komfort przejazdu to warto zainwestować i spokojnie dojechać do miejsca docelowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika?

Jest wiele firm, które działają w szarej strefie. Warto zwrócić uwagę przy zamawianiu busa czy przewoźnik prowadzi działalność i wystawia paragony. Choć sam paragon jako kwitek konsumentowi często nie jest potrzebny to fakt jego wystawienia świadczy o tym, że przewoźnik prowadzi działalność w sposób zgodny z obowiązującymi zasadami.

Warto zwracać równiez uwagę czy na stronie znajduje się regulamin przewozów oraz galeria z taborem. Warto stawiać na te firmy, które dbają o samochody oraz ich stan techniczny.

 

Artykuł napisany przez firmę przewozową Zetbus.pl Busy do Niemiec Południowych

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły