Czy da się schudnąć samodzielnie, bez niczyjej pomocy? Oczywiście, że tak - jest to jednak trudne i, co tu dużo mówić, nie każdemu się udaje. Działając sami, popełniamy zwykle wciąż te same błędy, co nie sprzyja trwałemu spadkowi masy ciała. Dowiedz się więc, jakie plusy ma odchudzanie się z dietetykiem!

Dietetyk to mistrz motywacji

Odchudzanie zaczyna się w głowie - potrzebna jest więc do niego odpowiednia motywacja! Samo oglądanie motywujących filmów lub wizualizowanie sobie szczuplejszego siebie może okazać się niewystarczające - profesjonalista natomiast będzie wiedział, w jaki sposób zachęcić nas do starań - nawet w obliczu kryzysu! Poznasz sekrety motywacji i triki, między innymi takie jak na stronie: https://naturhouse-polska.pl/3-triki-na-skuteczne-odchudzanie/


Poznasz przyczyny swoich problemów z wagą

To, że ważymy zbyt dużo, nigdy nie jest efektem tylko tego, że zwyczajnie za dużo jemy - większość z nas zajada smutek lub stres, je zbyt późno lub w nieodpowiedni sposób łączy produkty. Rozmowa z dietetykiem sprawi, jakie są psychiczne oraz fizyczne przyczyny tego, że ważysz zbyt wiele i pomoże Ci wyeliminować popełniane dotychczas błędy. Ważne jest to, by podczas rozmowy ze specjalistą być szczerym i otwarcie mówić o swoich nawykach - tylko wtedy dietetyk będzie w stanie nam pomóc!


Będziesz miał wykonane odpowiednie pomiary

Większość z nas, gdy rozważa podjęcie decyzji o odchudzaniu, wchodzi na wagę lub patrzy w lustro - i kiedy nie jest zadowolona z tego, co pokazuje wskazówka lub marszczy się na widok własnego odbicia, decyduje się przejść na dietę. Tak naprawdę jednak samo ważenie i przyglądanie się sobie to o wiele za mało, by określić, jaka dieta jest nam potrzeba - zadaniu temu na pewno podoła natomiast dietetyk! Specjalista wykona nam badanie składu ciała, które odpowie na pytania, ile mamy w ciele tłuszczu, ile mięśni oraz czy między naszymi tkankami jest zgromadzona zbędna woda metaboliczna. Tylko wtedy będziesz mógł naprawdę zrozumieć potrzeby własnego organizmu!


Schudniesz zdrowo i w odpowiednim tempie

Odchudzające się osoby często wpadają w pułapkę myślenia, że dzięki radykalnej głodówce lub diecie jednoskładnikowej uda im się osiągnąć spektakularny sukces. Tymczasem, aby schudnąć bezpiecznie i zdrowo, należy chudnąć około jednego kilograma miesięcznie. Dietetyk powie nam, w jaki sposób osiągnąć ten cel, nie szkodząc przy tym samemu sobie.


Specjalista przeprowadzi Cię przez proces stabilizacji wagi

Samo uzyskanie spadku wagi to jeszcze nie koniec kuracji odchudzającej - rozstrzygający jest moment stabilizacji wagi, czyli powolnego zwiększania kaloryczności spożywanych posiłków - tak, aby nie doprowadzić do efektu jo-jo. Najlepiej jest to robić pod opieką specjalisty, który podpowie nam, jak odżywiać się w tym trudnym czasie, by nie wrócić do nadwagi.


Jeżeli powyższe informacje Cię przekonały, czas wybrać najlepszego dietetyka. Doświadczonych i zaangażowanych w pomaganie innym specjalistów spotkasz w Centrum Dietetycznym Naturhouse - nie zwlekaj więc z umówieniem się na wizytę!
Tekst powstał we współpracy z dietetykiem Centrum Dietetycznego Naturhouse.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły