Pewnie wielu z Was zastanawia się nad obiema opcjami, a my dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco procedurę montowania drzwi, która nie należy do najprostszych, a także przedstawić zalety skorzystania z usług firmy zajmującej się wstawianiem drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych. Po przeczytaniu sam zdecyduj jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze i pewniejsze.

Z pomocą fachowca

Zacznijmy, więc od opcji wynajęcia osoby kompetentnej do montażu drzwi w Twoim domu. Mianowicie coraz częściej można spotkać się z firmami, które jednocześnie sprzedają je, a następnie przyjeżdżają do Ciebie i wstawiają drzwi na miejscu. Naszym zdaniem to zdecydowanie jedno z wygodniejszych rozwiązań, ponieważ nie musisz troszczyć się o znalezienie większej ilości czasu ani jakikolwiek stres, ponieważ zajmują się tym osoby doświadczone i wykwalifikowane, którym montaż drzwi zajmie dosłownie chwilę.

Ponadto warto pomyśleć o konsekwencjach, ponieważ po wstawieniu drzwi będzie przysługiwała Ci gwarancja na określoną ilość czasu, gdzie w przypadku, gdybyś Ty samodzielnie zajmował się ich montażem i niechcący uszkodził jakąkolwiek część ta gwarancja mogłaby już nie być nieaktualna. Jednak polecamy montaż drzwi we Wrocławiu, gdzie profesjonalne firmy posiadają odpowiedni sprzęt, środki transportu, a także umiejętności, by cała ta procedura ich zakładania przebiegała szybko i sprawnie. W dodatku znają się oni na wszelkich aspektach związanych z montażem, gdzie trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników zewnętrznych, by drzwi mogły funkcjonować prawidłowo. Możesz mieć pewność, że zostaną pobrane dokładne pomiary, a jakość wykonania będzie na najwyższym poziomie, dzięki czemu nic nie ulegnie zniszczeniu ani osłabieniu, a drzwi będą mogły śmiało otwierać się i zamykać bez żadnych przeszkód. Z punktu widzenia opłacalności to również może być bardziej korzystny wariant, ponieważ za skorzystanie z usług montażowych przysługuje często obniżka ceny, gdzie wówczas praca fachowców jest wliczona w cenę. Zdecydowanie takie kompleksowe działanie jest mile widziane, ale to już sam podejmiesz decyzje czy na pewno chcesz niego skorzystać.

Samodzielny montaż – o czym musisz pamiętać?

Jak już wspomnieliśmy nie należy to do najprostszych zadań, ponieważ trzeba poświęcić temu więcej czasu, a także skupić się na kilku najważniejszych rzeczach związanych z montażem drzwi. Po pierwsze trzeba mieć pewność, że zakupiona również ościeżnica lub już ta zamontowana w przypadku wymiany jedynie skrzydła, jest odpowiednich wymiarów. Mamy do czynienia z ościeżnicą stałą, której nie można już zmienić oraz regulowaną, którą następnie można dopasować do rozmiaru skrzydeł drzwiowych. Kolejno trzeba pamiętać o sprawdzeniu zawiasów, które dzielimy na lewo- i prawostronne, co jest dość ważne, by drzwi otwierały się w odpowiednią stronę.

Wówczas długość prac może zależeć od konieczności wmontowania nowej futryny albo zostawienia starej, gdzie pierwsza opcja wymaga większej ilości czasu i precyzji podczas jej montowania. Podobna dokładność musi panować przy nakładaniu pianki montażowej, by wszystko mogło ostatecznie ze sobą współgrać. Nie można też zapomnieć o dodatkowych elementach, jak na przykład klamka czy zaślepki na śruby. Wszystko po to, by Twoje drzwi były nie tylko praktyczne, ale również prezentowały się estetycznie. Jednak dobrze zastanów się nad opcją samodzielnego montażu, który zajmuje zdecydowanie więcej czasu, a jeśli nie robiłeś tego nigdy wcześniej, zaoszczędź też swoje nerwy i zdecyduj się na pomoc fachowca.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły