W przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych coraz częściej stosuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu wsparcia działalności. Jednym z nich jest monitoring GPS, który pozwala nie tylko na poprawę bezpieczeństwa pojazdów, kierowców i ładunków, ale również niesie ze sobą wiele oszczędności.

Monitorowanie położenia dzięki GPS jest obecnie bardzo popularne – technologia ta stosowana jest powszechnie w nawigacjach samochodowych, w telefonach komórkowych czy w urządzeniach do nawigacji używanych przez sportowców podczas jazdy na rowerze, górskich wędrówek i innych aktywności.

 

W branży transportowo-spedycyjnej monitoring GPS stosowany jest przede wszystkim jako wsparcie procesów logistycznych. Pozwala on na łatwe kontrolowanie aktualnej pozycji pojazdów, a także pokonywanych przez nich tras – na tej podstawie, dzięki specjalistycznym aplikacjom, można potem tworzyć kompleksowe zestawienia.

 

Monitoring GPS w transporcie i spedycji – jak to działa?

Samochodowy monitoring GPS bazuje na zamontowanym w pojeździe nadajniku, który przez cały czas wysyła dane z wykorzystaniem sieci komórkowej. Dane te docierają do chmury serwerów i są następnie analizowane przez oprogramowanie i możliwe do podglądu na żywo.

 

Aplikacje używane do monitoringu są możliwe do zainstalowania na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach, ale również można korzystać z nich z poziomu przeglądarki. Dzięki temu podgląd danych możliwy jest praktycznie przez 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie.

 

Warto wskazać, że nowoczesne systemy monitoringowe, na przykład system oferowany przez INFIS, pozwalają nie tylko na lokalizację pojazdów, ale również dzięki rozbudowanym funkcjom nadajników także na monitoring innych parametrów. Klient może wtedy zarządzać posiadanym taborem globalnie, co przekłada się również na szereg korzyści związanych z wdrożenia tego rodzaju systemu.

 

Główne zalety monitoringu GPS w branży transportowej i spedycyjnej:

  • aktualny dostęp do informacji dotyczących położenia pojazdów
  • możliwość sprawdzania obecnie pokonywanych i przeszłych tras pojazdów
  • zwiększenie bezpieczeństwa floty – możliwość lokalizacji w razie kradzieży
  • podwyższenie efektywności pracy w przedsiębiorstwie i ograniczenie kosztów dzięki temu, że pracownicy nie wykorzystują pojazdów do osobistych celów
  • łatwiejsze rozliczanie czasu kierowców
  • ewidencjonowanie i monitorowanie innych parametrów i informacji o stanie samochodu

 

Warto także wskazać, że system monitoringu oferowany przez INFIS pozwala na zintegrowanie z systemami zewnętrznymi SAP/ERP oraz giełdami transportowymi. Więcej informacji o oferowanym systemie można znaleźć na stronie internetowej: https://www.infis.pl/monitoring-pojazdow-gps/.

 

Monitoring GPS w firmie – przyszłościowa inwestycja

Dzięki tak wielu zaletom wdrożenie rozwiązań w zakresie monitoringu GPS w przedsiębiorstwie transportowym i spedycyjnym może być przyszłościową inwestycją.

 

Do wyboru mamy szeroką gamę różnych aplikacji oraz urządzeń monitorujących, które mogą być dopasowane praktycznie do każdego pojazdu – nie tylko do samochodów dostawczych oraz ciężarowych, ale również maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, autobusów, pojazdów komunalnych, a nawet do sprzętu wodnego.

 

Wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas zdecydowali się na monitoring GPS, wskazuje, że okazał się on bardzo korzystnym rozwiązaniem – inwestycją, która się opłaciła. Dzięki temu, że można uzyskać wtedy stały dostęp do informacji o flocie, można zwiększyć efektywność pracy oraz zredukować niepotrzebne koszty – to automatycznie przekłada się również na większe zyski przedsiębiorstwa, które może rozwijać się jeszcze wydajniej.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły