Sprzęt elektroniczny, jak każdy inny przedmiot, zbiera różnego rodzaju ważne informacje i dane. Urządzenia, które mamy ze sobą, w kieszeni czy w torebce, to praktycznie centrum do kontaktowania się z całym światem. Smartfony działające na Androidzie – najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjny, mają niewątpliwą zaletą, jest nią obsługa dużej ilości różnych aplikacji. Dzięki temu możemy bez problemów dostosowywać każdy aspekt naszego życia czy pracy do własnych potrzeb. To prowadzi niestety też do spadku wydajności. Nasilona ilość zainstalowanych aplikacji przekłada się na niski komfort korzystania z telefonu. Czy istnieją metody, które temu zaradzą?

Jak przyspieszyć telefon?

 

Mając zainstalowany cały szereg funkcjonalności, tak naprawdę wykorzystujemy tylko niewielką ich część. W internecie znaleźć można mnóstwo propozycji narzędzi z optymalizacją Androida, funkcją usuwania spamu oraz programy antywirusowe. Zwalniamy w ten sposób miejsce w telefonie, zwalniamy pamięć RAM, poprawiamy szybkość i wydajność. Skanowanie i usuwanie wirusów zapewnia bezpieczeństwo i ochronę telefonu. Wszyscy wiemy, jak aplikacje wyczerpują baterie. Regularne czyszczenie telefonu przerywa procesy w tle, chroni przed zaśmiecaniem, w ten sposób oszczędza baterią i przedłuża jej żywotność. Smartfony różnią się między sobą, każdy z nas instaluje inny zestaw aplikacji. Warto odwiedzić sklep Google Play oraz AppStore i pobrać pakiet, który w znaczący sposób poszerzy funkcjonalność naszego urządzenia, a w niektórych przypadkach pomoże szybko zwolnić dodatkowe miejsce w smartfonie, a tym samym umożliwić dalsze korzystanie z telefonu.

 

Folx - włączanie i wyłączanie w aplikacji

 

Aplikacją godną uwagi jest Folx – pierwszy wirtualny operator. Do sieci możemy dołączyć w dowolnym momencie i zrezygnować, kiedy tylko chcemy. Wszystko to odbywa się w ramach aplikacji w telefonie. Cały zestaw usług nie wiąże się z długoterminowymi zobowiązaniami. Abonament działa na zasadzie subskrypcji, którą możemy włączyć i wyłączyć w aplikacji mobilnej Folx na Androida lub iOSa w dowolnym momencie. To wygoda, szybkość i prostota działania.

 

Bez abonamentu? Bez rachunków?

 

Nowy operator Folx jako pierwsza sieć komórkowa w aplikacji na smartfon swoje usługi udostępnia na zasadzie subskrypcji w aplikacji. Doskonała alternatywa dla tradycyjnego abonamentu telefonicznego to właśnie Folx. Nie ma konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania salonu operatora. Brak zobowiązań związanych z umową, łatwa aktywacja i prosty model płatności to niewątpliwie zalety nowego operatora. Nigdy więcej nie musimy ograniczać się umowami na lata. W aplikacji zamawiamy kartę SIM, która zostaje przywieziona pod wskazany adres. Operator w aplikacji oferuje prostą stawkę i w ramach niej konkretne usługi. Subskrypcja umożliwia nielimitowane rozmowy, nielimitowane SMSy i MMSy, 20GB internetu i roaming w UE bez dodatkowych opłat. Rachunki opłacają się automatycznie. Podpięta karta płatnicza ułatwia załatwienie formalności, nie jesteśmy skazani na comiesięczne płatności faktur czy pamiętanie o doładowaniu karty pre-paid. Za polecenie znajomego lub otrzymanie zaproszenia od innej osoby otrzymamy darmowy miesiąc subskrypcji. Operator postawił na w pełni mobilną obsługę. Folx nie ma żadnych biur, przedstawicieli handlowych, zamiast dzwonić na infolinię, możemy skorzystać z chatu online, który jest dostępny 24/7. Sieć daje również możliwość pozyskania nowego numeru lub przeniesienia swojego numeru od innego operatora.

 

Rozwój technologii sprawia, że co chwila jesteśmy zasypywani nowymi modelami smartfonów czy takimi funkcjami, o których jeszcze nie tak dawno nie myśleliśmy, a nawet nie mieliśmy pojęcia, że coś takiego istnieje. Bardzo często w parze z nowością idzie niepewność, co zaoferuje nam nowy pomysł. W przypadku wejścia na rynek telefonii komórkowej operatora Folx zyskaliśmy w telefonie dostęp do subskrypcji, którą włączamy i wyłączamy kiedy chcemy, a tego nie oferował dotąd żaden z operatorów.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły