Nowoczesna architektura nie istniałaby bez beton oraz stali. To dzięki tym materiałom możliwe jest budowanie nierzadko ogromnych i skomplikowanych budowli. Na rynku mieszkaniowym praktycznie każda konstrukcja jest oparta o beton.

Nie powinno to dziwić, ponieważ jest to materiał względnie tani w produkcji, a przy tym posiada rewelacyjne parametry techniczne. Beton jest wytrzymały, a dzięki temu pozwala na wznoszenie solidnych budynków. To właśnie za jego sprawą powstaje w szybkim czasie tak wiele nowych osiedli.

Nowoczesny styl życia - każdy chce zamieszkać pod tym adresem

Bycie lokatorem takich nowoczesnych budynków z betonu i stali zaczęło być wyznacznikiem prestiżu i życiowego sukcesu. Największa popularnością cieszą się nowo powstałe osiedla. Cześć z nich jest zlokalizowana w centrum dużych miast. Ceny za metr kwadratowy powierzchni w takich miejscach osiągają czasem dosyć wysokie poziomy. Przystępniej pod względem finansowym wypadają osiedla tworzone na peryferiach miast, tak gdzie pozostało jeszcze miejsce za nową zabudowę, a cena gruntu jest relatywnie niska.

Budownictwo PRL

Jeszcze dwie dekady temu betonowe osiedla kojarzyły się przede wszystkim z poprzednim system. Uchodziły za nieciekawe, nierzadko wykonane z gorszych materiałów i niedopasowane do wymogów nowoczesnego życia. Wiele dawniej projektowanych mieszkań była zbyt mała. Bywało, że ściany pomiędzy mieszkaniami były niedostatecznie wyciszone, a użyte przy budowie materiały nie gwarantowały wystarczającej izolacji termicznej (zarówno latem, jak i zimą). Co więcej budynki takie nie były zbyt atrakcyjne wizualnie.

Nowy trend w architekturze

Dopiero nowy trend polegający na odnawianiu i modernizacji starych bloków, wykonanych najczęściej w technologii wielkiej płyty, zaczął zmieniać ten stan rzeczy. Równocześnie zaczęły powstawać nowe, nowoczesne budynki, wykonane z dobrej jakości materiałów, według nowoczesnych wymogów. Obserwując obecne trendy, można przekonać się, że każdy chce zamieszkać pod tym adresem.

Argumenty przemawiające na rzecz zamieszkania w nowoczesnych blokach:

  • Prestiż wynikający z bycia nierzadko nawet pierwszym właścicielem mieszkania.
  • Zamieszkiwanie w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta lub w nowych osiedlach na jego przedmieściach.
  • Sąsiadami w takich miejscach są w większości osoby o podobnym stylu życia i sytuacji życiowej.
  • Zamieszkiwanie w nowoczesnym pod względem architektonicznym budynku.
  • Obecność terenów rekreacyjnych, placów zabaw dla dzieci oraz zieleni.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły