Podczas wyboru odpowiedniego sejfu warto rozważyć wszelkie możliwe aspekty. Jednymi z najważniejszych są: pojemność, klasa bezpieczeństwa czy możliwości montażu.

Wśród wielu dylematów znajduje się sprawa rodzaju zabezpieczenia. Zadajemy sobie pytanie „jakie będzie najbezpieczniejsze?”, „z którego będzie najwygodniej korzystać?”. Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź poniżej.

Zamek kluczowy

Jest to najtańsze rozwiązanie. Jak nietrudno się domyślić - zamek kluczowy to mechanizm zamontowany w drzwiach, który można otworzyć za pomocą odpowiedniego klucza. Takie rozwiązanie jest łatwe w użyciu i szybkie.

Istnienie materialnego przedmiotu odpowiedzialnego za dostanie się do wnętrza sejfu pozwala otworzyć go tylko posiadaczowi klucza (w przeciwieństwie do zamków na szyfr, o którym może wiedzieć więcej osób), ale przy tym istnieje zagrożenie kradzieży klucza, przez co zawartość sejfu w prosty sposób może trafić w niepowołane ręce.

Zamek elektroniczny

Jeśli na drzwiach widzisz klawiaturę numeryczną – wiesz, że sejf antywłamaniowy jest zaopatrzony w zamek elektroniczny. Żeby dostać się do wnętrza, wymagany jest specjalny kod, który się wystukuje na klawiaturze. Podobnie jak w przypadku kluczowego – elektroniczny także jest łatwy w użyciu.

Dostęp do sejfu zabezpieczonego tego rodzaju zamkiem może mieć dowolna liczba osób (w zależności od warunków i potrzeb). Wystarczy, że znają specjalny kod. Problemem za to może się okazać elektronika zamka, która może ulec awarii (np. w wypadku zalania). Trzeba także pamiętać o regularnej wymianie baterii, by zamek nie przestał działać ze względu na brak energii w najmniej odpowiednim momencie!

Zamek mechaniczny szyfrowy

Zamki mechaniczne szyfrowe to najbardziej rozpoznawalne zabezpieczenia ze względu na ich szczególną rolę w filmach szpiegowskich. Na szczęście wiele ze sposobów łamania tego typu zabezpieczeń jest jedynie dziwacznym wymysłem scenarzystów niż receptą na otworzenie sejfu antywłamaniowego.

Dużą wadą tego mechanizmu jest trudność i czasochłonność otwierania. Zamek jest bardzo precyzyjny, więc też wymagana jest precyzja w ruchach otwierającego. Także w przeciwieństwie do zamków kluczowego i elektronicznego, wymagana jest dobra widoczność tarczy numerycznej – w innych przypadkach widoczność nie jest tak ważna.

Podwójne zabezpieczenia

Na rynku występują także sejfy antywłamaniowe o dwóch rodzajach zamków. Głównie są to zestawienia zamków: kluczowego i elektronicznego lub kluczowego i mechanicznego szyfrowego. W takich przypadkach możliwe jest zamykanie sejfu na jedno z zabezpieczeń zależnie od potrzeb lub na oba. Dzięki temu zawartość sejfu będzie podwójnie zabezpieczona.

Podsumowanie – wybór zamka w sejfie antywłamaniowym

Nie da się ukryć, że nie ma jednego najlepszego zamka. Podczas wyboru warto się zastanowić nad tym, jaką funkcję będzie spełniał zakupiony sejf i które zabezpieczenie oferuje warunki, które będą najodpowiedniejsze dla danej funkcji. Warto przy tym wziąć pod uwagę klasę bezpieczeństwa sejfu. Szeroki wybór sejfów antywłamaniowych o różnych zabezpieczeniach możesz znaleźć na stronie sklepu Saffort – https://www.saffort.pl/sejfy-antywlamaniowe/

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...