Telefony mają to do siebie, że bywają urządzeniami awaryjnymi. Mogło tutaj dojść do uszkodzonego wyświetlacza, telefon nie chce się włączyć, a także w wyniku nieszczęśliwego wypadku w urządzenie po prostu się zepsuła. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? Czy odzyskiwanie danych jest w ogóle jeszcze wtedy możliwe? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Telefony mają to do siebie, że bywają urządzeniami awaryjnymi. Mogło tutaj dojść do uszkodzonego wyświetlacza, telefon nie chce się włączyć, a także w wyniku nieszczęśliwego wypadku w urządzenie po prostu się zepsuła. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? Czy odzyskiwanie danych jest w ogóle jeszcze wtedy możliwe? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Uszkodzony telefon, a możliwości dotyczące odzyskiwania danych

Jeżeli doszło do usterki naszego telefonu, warto wiedzieć o tym, że odzyskiwanie danych może okazać się możliwe i nawet owocne. Wszystko jednak zależy od tego, w jakim stopniu został telefon uszkodzony. Na początek warto wyjąć kartę pamięci i próbować ją otworzyć w innym urządzeniu lub podłączyć do komputera. Rzecz jasna może to zadziałać tylko wtedy, gdy telefon został wyposażony w kartę pamięci. Jeżeli robiliśmy kopię zapasową, nasze dane będą zapisane także w chmurze. W sytuacji, kiedy zauważymy, że telefon nie działa poprawnie, warto również od razu podłączyć go do komputera i próbować uzyskać dostęp do naszych danych. Jednak, kiedy awaria jest dość poważna, odzyskiwanie danych może być owocne tylko i wyłącznie w profesjonalnym serwisie, który dysponuje fachową wiedzę, odpowiednim sprzętem i zapleczem technologicznym. Nie warto również zdecydować się na odzyskiwanie danych na własną rękę. Mimo tego, że w Internecie znajdziemy mnóstwo programów, które są darmowe i obiecują nam, że proces uzyskania ponownego dostępu do naszych plików będzie niezwykle łatwe i przebiegnie w 100% prawidłowo, tak naprawdę nie mamy gwarancji na tego typu powodzenie konkretnego działania. Dlatego też powinniśmy od razu udać się do profesjonalistów. Nieprawidłowo prowadzone czynności mogą doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń i usterek, co w rezultacie może skutkować tym, że odzyskiwanie danych nie będzie w ogóle możliwe – nawet w wykonaniu profesjonalistów.

Problemy, których nie da się rozwiązać

Odzyskiwanie danych to trudny proces, który wymaga ogromnego skupienia, właściwego przygotowania, nabytej wiedzy oraz doświadczenia. Do tego będzie potrzebny również właściwe oprogramowanie oraz niejednokrotnie specjalistyczny sprzęt. Dlatego też musimy zdawać sobie sprawę z tego, że odzyskiwanie danych z najdokładniejszych laboratoriach na całym świecie statystyczne wynosi około 75%. Oznacza to więc, że, mimo iż fachowcy dokładają wszelkich starań, by odzyskać dane z urządzeń, które uległy awariom nawet w wyniku klęsk żywiołowych, proces ten nie zawsze Kończy się powodzeniem. Powinniśmy również wiedzieć, że zdarzają się takie uszkodzenia, które mogą uniemożliwić nam dostęp do pamięci naszego telefonu, co oznacza, że odzyskiwanie danych może się nie powieść. Dlatego zawsze warto stosować czynności prewencyjnych, które pomogą nam w tworzeniu kopii zapasowej, a tym samym będziemy mogli w razie awarii urządzenia uzyskać dostęp do pamięci i ważnych dla nas plików.

Co zrobić, kiedy telefon się nie włączy?

Wspomnieliśmy już o tym, że czynności prowadzone samodzielnie mogą doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń, dlatego należy też o tym pamiętać. Najrozsądniejszym działaniem będzie oddanie naszego uszkodzonego telefonu do serwisu. Jeżeli nie uda nam się wcześniej zapisać plików, skorzystanie z pomocy fachowców będzie najrozsądniejszym wyjściem. Żadnym wypadku nie powinniśmy również próbować rozkręcać naszego uszkodzonego urządzenie, korzystać z darmowych programów do odzyskiwania danych ani energicznie rozprawiać się z uszkodzonym telefonem.

Podsumowanie

Skorzystanie z firmy, która specjalizuje się w swoim fachu, sprawi, że odzyskiwanie danych może być naprawdę owocne. Jednak powinniśmy wszelkie czynności podejmować szybko, gdyż czas może mieć tutaj swoje znaczenie. Szczególnie jest to istotne w przypadku, gdy doszło do kontaktu naszego telefonu z cieczą. Nie należy w takich sytuacjach również osuszać urządzenia na własną rękę, gdyż może to doprowadzić do jeszcze większych szkód. Oczywiście wybierając konkretny serwis, warto sprawdzić opinie w Internecie i ofertę dotyczącą całego procesu związanego z odzyskiwaniem danych.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści