Chcesz zdecydować się na zakup ekranu projekcyjnego, lecz nie wiesz jaki rodzaj dobrać? Szeroki rynek wysokiej klasy ekranów umożliwia różnorodny wybór, który z łatwością dobierzesz do swoich potrzeb i preferencji. Ekrany projekcyjne są jednym z nieodłącznych elementów sal biurowych czy przestrzeni szkolnej. Dzięki nim możemy angażować słuchaczy, przedstawiać najważniejsze materiały i kreatywnie prowadzić zajęcia bądź prezentacje. Jest to jedno z bardziej przydatnych narzędzi, które sprawdza się przez lata, dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór ekranów projekcyjnych. Poniżej przedstawiamy najważniejszy aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na instalację ekranów.

Ekran projekcyjny – właściwości

W zależności od naszych upodobań szeroki wybór oferuje rozmaite rodzaje. Jednak do uniwersalnych właściwości projektorów należy między innymi: biały kolor ekranu, specjalne efekty umożliwiające sztuczne zwiększanie jasności ekranu bądź nadawania mu bardziej wyrazistego HDRu. Wiele z nich wiąże się też z posiadaniem ekranów akustycznych, a więc wykorzystują splot siatkowy, który równoważy współczynnik odbicia dźwięku. Takie ekrany wymagają umieszczenia głośników obok. Nowoczesne ekrany projekcyjne manualne charakteryzują się między innymi innowacyjnymi rozwiązaniami i wysokim jakościowo materiałem, który wiernie oddaje kolory i nie traci głębi.

Jak wybrać ekran projekcyjny?

Ekrany projekcyjne dzielą się na różne formaty. Najczęściej format 1:1 oraz 4:3. W zależności od swoich preferencji, a także chęci rozkładania ekranu na ścianie, możemy wybrać inny kształt ekranu. Projektory idealnie sprawdzają się do wyświetlania treści prezentacji, oglądania filmu czy innego rodzaju multimedialnych aktywności. Szeroki wybór pozwala na wybranie optymalnego wymiaru i dopasowanie go do zamierzonych celów. Różnorodna oferta proponuje ekrany projekcyjne manualne, ekrany projekcyjne przenośne oraz ekrany projekcyjne elektryczne.

Uniwersalny ekran projekcyjny

Najczęściej wybieranym projektorem jest ekran elektryczny, gdyż charakteryzują się maksymalnie komfortowym użyciem. Zdecydowanie największa wygodna z automatycznym rozkładaniem i składaniem ekranu pozwala na szybkie zorganizowanie zajęć. To także doskonała jakość materiału, z jakiego wykonany jest ekran oraz zaskakująca jakość obrazu. Żywe kolory, świetny dźwięk i możliwość dopasowania najróżniejszych funkcji i innowacyjnych rozwiązań zaskakuje wielu użytkowników. Wytrzymała konstrukcja, solidne wykonanie pozwala na korzystanie z projektora przez lata. Decydując się na kupno ekranu, można być pewnym zadowolenia i tego, że stanie się on najbardziej przydatnym sprzętem w naszej przestrzeni.

Źródło zdjęć: freepik.com