Grudzień, to miesiąc, w którym można zaobserwować wzmożony ruch w firmach kurierskich. To właśnie o tej porze roku notują one największą ilość wysyłek. Za dużą część ruchu odpowiedzialne są rzecz jasna sklepy internetowe, lecz nie da się ukryć, że również prywatnie klienci coraz częściej decydują się na wysłanie paczki np. do swojej rodziny. Z racji tego, że duża część klientów taką wysyłkę organizuje tylko raz do roku, warto przypomnieć, jak powinno wyglądać przygotowywanie takiej paczki. Co więc trzeba wziąć pod uwagę, gdy zamawia się wysłanie paczki kurierem?

Jak zapakować paczkę?

O czym trzeba pamiętać w pierwszej kolejności, gdy chce się wysłać jakiś przedmiot kurierem? Rzecz jasna kluczowe w tym wypadku jest to, aby odpowiednio przygotować taką paczkę poprzez właściwie jej zabezpieczenie. W przeciwnym wypadku przewożony w paczce produkt może ulec uszkodzeniu. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowo zapakowana paczka?

Podstawą w tym wypadku jest oczywiście to, aby umieszczona została w odpowiednim kartonie. Liczy się nie tylko to, aby było on w dobrym rozmiarze, lecz również to, aby był wykonany z dobrej jakości kartonu. Kupienie za małej paczki skończy się oczywiście tym, że dany produkt do niej nie wejdzie. Jak się jednak okazuje, model za duży również będzie kiepskim wyborem, ponieważ wymagać użycia naprawdę dużej ilości wypełnienia. Karton, z którego paczka będzie zrobiona, musi się charakteryzować odpowiednią sztywnością.

Czy wysyłane przedmioty są dozwolone?

Zanim umieści się dany produkt w paczce i się ją zaklei, warto się zastanowić nad tym, czy aby na pewno to, co chce się wysłać, nie jest zabronione? Jak się bowiem okazuje, kurierzy mają całą listę przedmiotów, których nie można umieszczać w paczce. Warto na nią zerknąć, żeby nie narazić się na konsekwencję w postaci np. kary pieniężnej.

Czego zatem nie można pakować do paczek? Przede wszystkim różnego rodzaju płynów, czyli np. wody, alkoholu itd. Co więcej, zabronione jest pakowanie papierosów, jedzenia oraz kruchych i delikatnych przedmiotów. Co więcej, nie można w paczce umieszczać substancji żrących, toksycznych i łatwopalnych.

Odpowiednie zaadresowanie paczki

Gdy paczka jest odpowiednio przygotowana towar, który się w niej znajduje, jest na pewno dozwolony, nie pozostaje nic innego, jak tylko paczkę zaadresować. Jak się jednak okazuje, warto sobie również ten etap wysyłania przesyłki przypomnieć, ponieważ często popełnianych jest tu wiele błędów.

Jakie dane muszą zostać umieszczone na liście wysyłkowym paczki? Przede wszystkim znaleźć się tam musi poprawnie podany adres odbiorcy, czyli imię i nazwisko adresata, ulica, kod pocztowy, miasto i najlepiej dodatkowo numer telefonu, aby kurier w razie czego mógł się z odbiorcą skontaktować.

Gdzie znaleźć taniego kuriera?

Na sam koniec pozostaje najważniejsza dla wielu osób sprawa, czyli znalezienie dobrej firmy kurierskiej, która podejmie się przewiezienia naszej paczki. Jak taka firm znaleźć?

Rzecz jasna można w tym celu odwiedzić jedną z wielu stron dużych firm kurierskich, lecz liczyć się trzeba z tym, że nadanie paczki w ten sposób będzie naprawdę bardzo kosztowne. Jeśli chce się wysłać paczkę za naprawdę rozsądne pieniądze, polecane jest skorzystanie ze strony jednego z brokerów kurierskich, czyli np. Allekurier. Zamówienie kuriera z takiej strony może przynieść oszczędności nawet na poziomie 70%, co jest kwotą naprawdę sporą. Co jest bardzo istotne, w ten sposób można taniej zamówić również kuriera od dużej firmy kurierskiej, więc w zakresie jakości wykonanej usługi można być zupełnie spokojnym. Po wybraniu odpowiedniego kuriera i opłaceniu przesyłki pozostaje już tylko czekać, aż kurier zjawi się w celu odebrania paczki. Z reguły jest to kolejny dzień roboczy.