Praktyka medytacji to doskonały sposób, by wyciszyć umysł i rozluźnić napięte mięśnie. Pozwala w pełni się zrelaksować. Wprawia w dobry nastrój i poprawia pamięć oraz koncentrację. Zwiększa również odporność organizmu na zachorowania. Do medytacji wystarczy ciche, spokojne miejsce oraz praktyczne akcesoria. Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć.

Najważniejsze zasady medytacji

Na medytację wystarczy poświęcić jedynie 5 minut, aby poczuć jej zbawienny wpływ na ciało i umysł. To tylko chwila, a pozwala się odstresować i wyciszyć gonitwę myśli. Możesz ją wykonywać rano albo wieczorem. Najważniejsze, by był to czas dla Ciebie. Znajdź ustronne miejsce i rozłóż matę do jogi (https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi). Usiądź na niej wygodnie w pozycji lotosu lub w siadzie skrzyżnym. Ręce połóż na kolana i wyprostuj plecy. Zamknij oczy i postaraj się skupić na swoim oddechu. Głęboki wdech wykonuj nosem a wydech ustami.

Jeżeli utrzymanie pozycji sprawia Ci trudność, warto zaopatrzyć się w poduszkę lub wałek do jogi i medytacji, które znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/collections/poduszki-i-walki. Ułatwią zachowanie fizycznego bezruchu i załagodzą napięcia w stawach. To nieocenione wsparcie szczególnie dla osób z wrażliwym odcinkiem w dolnej partii pleców. Dzięki wypełnieniu łuską gryki, akcesoria dopasowują się do kształtu Twojego ciała, zapewniając Ci komfort i wygodę.

Odpowiednia oprawa

Praktyka medytacji powinna odbywać się w ciszy, ale możesz również włączyć relaksującą muzykę albo dźwięki natury. Doskonały wsparciem są również zapalone świeczki albo kadzidła. Ważne by były naturalne, a kompozycje zapachowe pozytywnie wpływały na Twoje ciało i emocje, wspomagały zrelaksowanie się i oczyszczanie umysłu. Najlepsze propozycje do domowych rytuałów znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/. Świeczki inspirowane są asanami, a wydzielane przez nie aromaty pobudzają zmysły. Kadzidła natomiast pochodzą z Indii i przypisuje się im właściwości lecznicze. Możesz również wybrać Palo Santo albo Białą Szałwię. Wystarczy je podpalić, aby dym otulił Cię niesamowitym zapachem, który przyniesie spokój i szczęście oraz niweluje niepokój i zmęczenie. Drewienka ze świętego drzewa ułatwia pozbycie się negatywnej energii i otwarcie umysłu na pozytywne myśli. Biała szałwia pomaga ukoić i załagodzić napięcie.

Poświęć kilka chwil codziennej medytacji i odetchnij głęboko. Praktyka pozwali Ci odpocząć i doda energii na cały dzień. Pozbądź się negatywnej energii i odstresuj się. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria, które pomogą Ci czerpać jak największą przyjemność z momentu dla siebie.