Inwestowanie własnych środków w nieruchomości wiąże się z pewnym ryzykiem, a także z dużą rentownością, o ile lokalizacja jest dobrze wybrana. Nie inaczej jest także z condohotelem, który określany jest mianem lokali użytkowych mogących przynosić wielokrotnie wyższe zyski, niż wynosi lokowanie kapitału w nie.

Oczywiście, aby tak się stało, musi zostać spełnione kilka warunków, jednak nie różnią się one niczym, jak w przypadku aparthoteli, czy też innych apartamentów wynajmowanych zazwyczaj w kurortach nad morzem i w górach - zwracają uwagę specjaliści z https://microklimat.pl/.

  1. Czy inwestycja w condohotel jest ryzykowna?
  2. Inwestycja w condohotel - pewny zysk?
  3. Czy warto inwestować w condohotel?

Czy inwestycja w condohotel jest ryzykowna?

Inwestycja w condohotel, zresztą jak w każdą inną nieruchomość, niesie ze sobą pewne ryzyko. Chcąc dokonać zakupu, najlepiej jest w pierwszej kolejności przeanalizować dokładnie rynek pod kątem lokalizacji, zainteresowania ze strony klientów. Ponadto należy także zastanowić się nad potencjałem oferowanej przez dewelopera nieruchomości, a także nad tym, jaką rolę mogą odgrywać zmienne pory roku.

Znaczenie odpowiedniego położenia condohotelu ma także istotny wpływ na przyszłość. Im lepsza lokalizacja, tym łatwiej będzie sprzedać apartament, a jak wiadomo jest to kusząca opcja, ze względu na rosnące ceny lokali mieszkalnych na rynku nieruchomości. A co w przypadku podpisywania umowy najmu?

Tutaj niezwykle istotny jest zapis odnoszący się do zysków właściciela. Firma zarządzająca condohotel w zamian za kompleksową obsługę gości oraz działania marketingowe także życzy sobie pewien procent z przychodów. Dla bezpieczeństwa wielu inwestorów ważne jest, aby znalazła się tam informacja o tym, co dzieje się, gdy lokal nie będzie przynosił żadnych dochodów w dłuższej perspektywie czasu.

Inwestycja w condohotel - pewny zysk?

Od dawna już wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości to pewny zysk z włożonego kapitału. Kupując apartament, inwestor ma do dyspozycji kilka opcji. Jedną z nich jest długoterminowy wynajem mieszkania z rocznym zyskiem około czterech procent. Dla porównania lokaty bankowe oferują maksymalnie trzy procent, a minimalnie półtora.

Ludzi, którzy chcieliby zainwestować swoje środki w condohotele jest wielu, jednak z racji niewystarczających wolnych kwot pieniędzy ich możliwości są ograniczone. Oczywiście jest wyjście z tej sytuacji. Rozwiązaniem może być kredyt na zakup nieruchomości, a pozwala na to prawo, gdyż na apartament w condo można założyć księgę wieczystą i obciążyć lokal hipoteką.

Condohotel to bardzo ciekawy pomysł na inwestycję. Mało tego - bardzo opłacalny. Powodem tego jest gwarancja pewnego zysku z najmu, który może odbywać się cały rok. Według danych pierwsze trzy lata kalendarzowe przynoszą zyski w wysokości od pięciu do ośmiu procent rocznie, od zainwestowanej kwoty. Następne lata, to już loteria. Wszystko zależy od tego, czy obiekt zyska uznanie w oczach klientów.

Czy warto inwestować w condohotel?

Condohotele to oferta, która jest skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, które poszukują inwestycji z gwarantowanym zyskiem, przynajmniej przez pierwsze lata działalności interesu. Dlatego też przez wielu inwestorów jest to także jedna z najbezpieczniejszych form lokowania swojego kapitału.

Zakup apartamentu wiąże się oczywiście z pewnym ryzykiem, jednak jest ono zminimalizowane ze względu na udział operatora w zyskach. Oznacza to, że on także będzie dokładał wszelkich starań, aby przychody z tytułu najmu były jak największe. Mimo wszystko należy przed każdym zakupem przeanalizować sytuację, gdyż niekiedy mały szczegół może zaważyć na tym, czy interes wypali, czy też nie.