Ogród jest przede wszystkim miejscem relaksu, w którym odpoczywamy po trudach dnia codziennego, przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi oraz sadzimy i pielęgnujemy rośliny ozdobne (również w ramach hobby).

Jednak w przydomowych ogrodach drzemie dodatkowy potencjał - możemy w nich skutecznie uprawiać rośliny jadalne! Nowalijki, owoce i warzywa wyhodowane na własnej działce to doskonały sposób na świeże i zdrowe produkty z tej najważniejszej, stanowiącej podstawę piramidy żywieniowej kategorii.

Tunele foliowe to świetne rozwiązanie dla każdego, kto myśli o efektywnej uprawie warzyw i owoców we własnym ogrodzie. Są one dostępne w różnych rozmiarach i dwóch uniwersalnych kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt, który idealnie wpisze się w przestrzeń ogrodu - bez względu na jego wielkość oraz istniejącą zabudowę. Jak wybrać najlepszy tunel ogrodowy? Jakie parametry decydują o trwałości i wytrzymałości tunelu do ogrodu? 

Jak wybrać najlepszy tunel foliowy?

Wybierając tunel foliowy do ogrodu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość, o której decydować będą następujące parametry:

  • materiał, z którego wykonany jest tunel - najlepszą trwałość i wytrzymałość tunelu foliowego zagwarantuje folia o gramaturze około 140g/m², z dodatkową  siatką wtopioną w jej strukturę, dzięki której materiał będzie odporniejszy na rozmaite uszkodzenia mechaniczne (m.in. rozerwania);
  • materiał, z którego wykonana jest konstrukcja tunelu - najwyższą trwałość i stabilność oraz wytrzymałość konstrukcji zapewnią ocynkowane profile (ocynk gwarantuje właściwą ochronę antykorozyjną!), ocynkowane powinny być również dodatkowe elementy konstrukcji, np. kolanka, trójniki, czwórniki czy zawiasy; 
  • zapięcia, za pomocą których zabezpieczane są otwory wentylacyjne (tzw. okienka) i wejście do tunelu - bezproblemowe zamykanie i otwieranie umożliwiają funkcjonalne zapięcia: solidne, podwójne zamki oraz dodatkowe rzepy; 
  • zabezpieczenie przed podwijaniem i podwiewaniem folii - tunel powinien być wyposażony w praktyczne dodatki, które umożliwią jego dodatkowe zabezpieczenie, przede wszystkim: rzepy mocujące folię do konstrukcji, a także ziemny fartuch. 

Tunel foliowy to dobra inwestycja!

Uprawa warzyw i owoców pod tunelem foliowym jest z reguły prostsza oraz zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca, szybsza (średnio o jeden miesiąc) i obfitsza niż uprawa tychże bez osłony. Odpowiednio skonstruowany tunel do ogrodu pozwala zminimalizować wpływ kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody na wzrost i wegetacje roślin, chroniąc je tym samym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (również wiosennymi i jesiennymi przymrozkami), ale również wybranymi szkodnikami. Ogromną zaletą tuneli ogrodowych jest ponadto ich lekka konstrukcja, która umożliwia bezproblemowe przestawienie tunelu, np. po kilku sezonach intensywnej uprawy roślin, która spowodowała zubożenia ziemi w danym miejscu. 

Dopasuj tunel do ogrodu

Doskonałej jakości tunele foliowe znajdziemy w sklepie focusgarden.pl. To szeroka oferta produktów o różnych rozmiarach (od 6 do 18 m2), w dwóch najczęściej wybieranych kolorach (białe i zielone) oraz świetnych parametrach użytkowych. Rozmiar tunelu należy dopasować do indywidualnych potrzeb i planów związanych z uprawą roślin oraz ilością miejsca w ogrodzie - aby móc wygodnie korzystać z tunelu, powinniśmy mieć swobodny dostęp do niego z każdej strony! Kolor? Zielone tunele ogrodowe harmonijnie wtopią się w zielone tło ogrodu, a białe będą elegancko prezentować się obok nowoczesnej architektury, zwłaszcza wykończonej w najmodniejszych kolorach: bieli, szarości i czerni.

Doskonałe parametry folii oraz najwyższa jakość wszystkich elementów konstrukcji w tunelach producenta Focus Garden to gwarancja, że posłużą nam one przez długi czas. 

Tunele do ogrodu marki Focus Garden cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin jadalnych, jak i doświadczonych rolników, czego potwierdzeniem mogą być liczne polecenia produktów oraz nagrody (m.in. I miejsce w kategorii Najlepszy Produkt dla Ogrodnictwa 2014 na Targach Expo Arena).