Uczysz się języka i masz ochotę sprawdzić teorię w praktyce? Jeżeli dysponujesz czasem to rozważ wyjazd językowy za granicę. Może to być twój wakacyjny obóz lub urlop, na którym połączysz przyjemne z pożytecznym.

Satysfakcja ze skutecznej komunikacji w języku obcym to najlepszy katalizator, mobilizujący uczących się do podejmowania kolejnych wysiłków. Naturalne sytuacje dnia codziennego, wykłady na temat lokalnej historii i kultury oraz konieczność porozumiewania się z innymi uczestnikami kursu, to idealny sposób na przełamanie bariery językowej i szybkie przyswojenie podstawowych zasad komunikacji. Nauka „żywego języka” w międzynarodowym towarzystwie ułatwia opanowanie umiejętności swobodnego wypowiadania się oraz słuchania ze zrozumieniem rozmówcy. W przypadku młodszych dzieci i młodzieży warto także rozważyć wakacyjny wyjazd językowy organizowany w jednym z kurortów na terenie Polski.

 

Zakwaterowanie na wyjeździe językowym

Podstawową formą zakwaterowania na zagranicznych wyjazdach językowych są noclegi u lokalnych rodzin goszczących. W ten sposób kursanci mają szansę na bezpośredni kontakt z kulturą i zwyczajami gospodarzy. Konwersacje przy wspólnym śniadaniu i obiadokolacji to dobry moment na ugruntowanie teoretycznej znajomości języka. Alternatywną formą zakwaterowania może być pokój w akademiku lub dzielonych mieszkaniach studenckich. W trakcie kolonii i wyjazdów językowych na terenie kraju, młodzież jest kwaterowana w polskich ośrodkach wczasowych. Najczęściej do dyspozycji są 3 lub 4 osobowe pokoje. Większość ośrodków, na terenie placówki oferuje wiele atrakcji pozwalających na urozmaicone spędzanie czasu wolnego oraz zaplecze do ogólnej nauki języka.

 

Wyjazd językowy – jaki termin i destynacja?

Wybór terminu w przypadku kursów wakacyjnych ogranicza się mniej więcej do letniej lub zimowej przerwy w zajęciach szkolnych. Atas to firma z blisko 30 letnim doświadczeniem w organizacji tego typu imprez. Dla zaspokojenia potrzeb związanych z edukacyjną turystyką młodzieżową do oferty wprowadzono obozy i kolonie językowe, które organizowane są w Polsce, na Malcie i w Wielkiej Brytanii. Wyjazdy w terminie wakacji cieszą się dużym powodzeniem. Potwierdzają to terminy rezerwacji. Szczególnie kursy tematyczne, nawiązujące do zainteresowań uczestników, szybko zyskują pełną obsadę.

 

Atas organizuje także wyjazdy językowe w trakcie roku szkolnego. W większości są to kursy zagraniczne, dedykowane uczestnikom indywidualnym, zorganizowanym grupom szkolnym lub zespołom firm. Kursy tego typ oprócz standardowej lub intensywnej ogólnej nauki języka obcego, oferują programy profilowane pod kątem potrzeb uczestników. Można zapisać się na naukę języka biznesowego z elementami komunikacji korporacyjnej, tworzenia i prowadzenia prezentacji, zasad komunikacji biznesowej oraz wielu innych. Wyjazdy językowe tego typu dedykowane są dzieciom, młodzieży i dorosłym.

 Więcej na https://kursy.atas.pl/